Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Ziemia okrzemkowa znana również pod nazwą diatomit, to powstała wiele milionów lat temu skała organiczna, której elementami składowymi są pancerzyki glonów jednokomórkowych (okrzemek). Ziemia okrzemkowa posiada szereg zastosowań zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w gospodarstwie domowym. Ze względu na cenne składniki znajdujące się w jej składzie, polecana jest w walce z pasożytami. W ostatnich latach ze względu na swoje naturalne pochodzenie diatomit zyskał dużą popularność pośród klientów.

Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa – czym jest słynny suplement diety?


Ziemia okrzemkowa jest miękką skałą osadową, która na przestrzeni milionów lat powstawała na dnie zimnych mórz. Ziemia okrzemkowa ze względu na skład najczęściej przybiera barwę żółtą lub białą. Porowata, lekka, a przy tym pylasta ziemia w zbliżeniu przypomina długie rurki z licznymi porami. Każdy ze wspomnianych porów posiada ujemny ładunek elektryczny. Konsekwencją tego jest umiejętność przyciągania mniejszych cząsteczek, do których nierzadko należą liczne zanieczyszczenia.
Ważną informacją jest to, iż ziemia okrzemkowa występuje w dwóch wariantach. Pierwszy przeznaczony jest do kontaktu z żywnością, i składa się z krzemu, wapnia, sodu, magnezu, a także żelaza. Drugi stosowany w przemyśle, nie nadaje się do spożycia.

Diatomit – zastosowanie


Systematyczne spożywanie ziemi okrzemkowej pozwala zmniejszyć poziom niekorzystnego cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Głównym składnikiem ziemi okrzemkowej jest krzem. Badania wykazały jego korzystny wpływ na kości oraz tkankę łączną. Krzem chroni nasze kości przed osteoporozą. Zastosowana doustnie wykazuje działanie prozdrowotne. Doskonale oczyszcza organizm, a także obniża cholesterol i chroni przed infekcjami. Ponadto pomaga w oczyszczaniu przewodu pokarmowego, a także niweluje przykry zapach, który nierzadko dobywa się z naszych ust. Oczyszczony organizm lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w pożywieniu. Dzięki temu stajemy się wypoczęci, a także pełni energii. Ziemia okrzemkowa skutecznie filtruje krew, a także pobudza do pracy wątrobę. Stosowana jako suplement diety może przyczynić się do poprawy kondycji włosów, a także paznokci. Wspomniany wcześniej krzem stymuluje proces powstawania nowych włókien kolagenowych.


Ziemia okrzemkowa – stosowanie jako suplement diety


Suplementowanie ziemi okrzemkowej najlepiej rozpocząć od połowy łyżeczki, którą uprzednio rozpuścimy w szklance wody. Substancję możemy również rozpuścić w szklance koktajlu. Dzięki temu smak ziemi okrzemkowej zostanie przyćmiony słodyczą owoców. Najlepiej spożywać ją na czczo raz dziennie przed posiłkiem, tudzież dwie godziny po nim. W przeciągu kilku tygodni można zwiększyć przyjmowaną dawkę do maksymalnie trzech łyżeczek dziennie. Diatomit najlepiej przyjmować przez 90 dni w schemacie 10 przyjmowania, po czym 10 dni przerwy. Diatomitu nie należy łączyć ze stałymi pokarmami, a także popijać dużą ilością wody. To wszystko ze względu na jedną z cech diatomitu, którą jest pochłanianie wody.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl