Producenci
Promocje
Resweratrol, Medica Herbs, 120 kapsułek
Resweratrol, Medica Herbs, 120 kapsułek
27,14 zł 9,99 zł
szt.
Krem do tatuażu Tattoo Cream Aftercare, 100ml
Krem do tatuażu Tattoo Cream Aftercare, 100ml
35,00 zł 19,99 zł
szt.
Żeń-szeń syberyjski, Medica Herbs, 150 kapsułek
Żeń-szeń syberyjski, Medica Herbs, 150 kapsułek
25,42 zł 9,99 zł
szt.

Witamina K jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Nie jest substancją jednorodną, ale raczej grupą związków będących pochodnymi 2-metylo-1,4-naftochinonu. Witamina K występuje naturalnie w dwóch formach: jako K1 (filochinon), syntezowana przez rośliny oraz K2 (menachinon), która produkowana jest w jelicie cienkim. Szczególnie cenną postacią witaminy K jest jej pochodna - witamina K2MK7. To właśnie ona posiada szczególny wpływ na gospodarkę wapniową i na zapobieganie powstawania zwapnień w układzie sercowo-naczyniowym. Praktycznie nie jest ona dostępna w diecie, dlatego dobrze jest sięgać po suplementy zawierające witaminę K2MK7. W naszej ofercie znajdują się suplementy zawierające witaminę K2MK7 oraz takie, które dodatkowo wzbogacone są o witaminę D3, posiadającą podobne właściwości - witamina D3 odpowiada między innymi za przyswajanie wapnia w organizmie.

Funkcje witaminy K

Witamina K odpowiada za syntezę protrombiny i czynników krzepnięcia krwi oraz utrzymanie prawidłowej gospodarki wapniowej w organizmie, dodatkowo ma wpływ na regulację metabolizmu kostnego, co wspomaga ochronę przed osteoporozą. Witamina K ma znaczenie także w kontekście zachowania zdrowych zębów. Ponadto znane jest jej działanie przeciwzapalnie i przeciwbólowe.

Konsekwencje niedoboru witaminy K

Niedobór witaminy K może być groźny dla wszystkich grup wiekowych. W konsekwencji zbyt małej ilości witaminy K w organizmie narażamy się na krwawienia (w tym zagrażająca życiu noworodków choroba krwotoczna), utrudnione gojenie się ran spowodowane nieprawidłową krzepliwością krwi, obfite i przedłużające się miesiączki, osteoporoza oraz nieprawidłowa mineralizacja kości, zwapnienie naczyń krwionośnych i w konsekwencji choroby serca i układu krwionośnego. Wysokie ryzyko niedoborów mają osoby niedożywione, często hospitalizowane oraz stosujące antybiotykoterapię, a także osoby cierpiące na celiakię, częste biegunki, zapalenie trzustki oraz choroby wątroby. W takich okolicznościach suplementacja witaminy K jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Źródła witaminy K

Produkty zawierające witaminę K, które warto włączyć do codziennej diety to między innymi: brokuły, rzepa, seler, szpinak, sałata, ogórek, awokado, jajka, jogurt naturalny, ser, wątroba oraz olej sojowy. Niestety większość ludzi nie odżywia się poprawnie, w związku z czym narażeni są na konsekwencje niedoborów niektórych witamin, w tym tak ważnej witaminy K. Aby mieć pewność, że nie zabraknie nam tego cennego składnika odżywczego, warto zadbać o regularną suplementację korzystając z certyfikowanych i bezpiecznych preparatów, dostępnych w naszej ofercie.

Witamina K2MK7

Szczególnie istotną rolę w naszym organizmie pełni witamina K2MK7, będąca pochodną witaminy K. To dzięki niej nasze kości pozostają silne, a wapń nie odkłada się w naczyniach krwionośnych. Niestety, jedynym jej naturalnym źródłem jest natto, czyli sfermentowane ziarna soi, przysmak kuchni japońskiej. W związku z niedoborem witaminy K2MK7 w diecie najlepszym rozwiązaniem jest jej regularna suplementacja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl