Producenci

Wątroba jest największym organem, ważącym około 2 kg. Ma bardzo ważne zadanie - pochłania i neutralizuje różne szkodliwe substancje w naszym organizmie. Dzięki niej również trawimy tłuszcze, ponieważ wytwarza ona niezbędną do tego procesu żółć. Aby wesprzeć pracę tego narządu warto sięgnąć po specjalnie przygotowane preparaty na wątrobę. W zależności od składu, suplementy na wątrobę stymulują jej pracę, wzbogacają dietę w niezbędne składniki oraz wspomagają pracę całego układu pokarmowego.

Zdrowa wątroba

Przyczyny chorób wątroby

Powodów dla których wątroba nie działa prawidłowo może być bardzo wiele. Zdecydowanie najczęściej chora wątroba jest efektem zaniedbania prawidłowej diety i uzależnień. Spożywanie alkoholu w nadmiarze znacząco obciąża wątrobę, ponieważ to właśnie w tym narządzie jest ona metabolizowana. Długotrwałe nadużywanie alkoholu może prowadzić do marskości wątroby, nieodwracalnego stanu, z którego jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep.

Długotrwałe stosowanie leków, w tym leków uspakajających czy przeciwzapalnych może doprowadzić do ostrej niewydolności wątroby albo toksycznego zapalenia polekowego.

Innym schorzeniem wątroby może być wirusowe zapalenie wątroby, wywołane między innymi nieprzestrzeganiem higieny osobistej lub spożywaniem posiłków przygotowanych w niewłaściwych warunkach, a czasem nawet źle przeprowadzonymi zabiegami chirurgicznymi z użyciem igieł.

Jak zadbać o wątrobę

Dbanie o wątrobę jest bardzo ważne, ze względu na wiele istotnych funkcji jakie pełni ona w naszym organizmie. Aby utrzymać ją w zdrowiu i dobrej kondycji zalecane są suplementy na wątrobę. Te specjalnie przygotowane kompozycje preparatów na wątrobę opierają się o naturalne składniki takie jak wyciągi z ziół, szereg witamin i minerałów wspomagających i regulujących pracę wątroby, dzięki którym wątroba może spełniać swoją rolę, a pęcherzyk żółciowy oraz drogi żółciowe funkcjonować prawidłowo. 

Dostępne w tej kategorii tabletki na wątrobę, w zależności od producenta, zawierają ekstrakt z nasion ostropestu plamistego, witaminy E, B1, B2, B6, wyciągi z karczocha, mniszka lekarskiego, korzenia Curcuma Longa i inne substancje wspomagające wątrobę. Wspomniane składniki usprawniają procesy metaboliczne, wspomagają usuwanie toksyn, zwalczają wolne rodniki oraz przeciwdziałają uszkadzaniu się komórek wątroby.

Choroby wątroby przekładają się na nieefektywną pracę całego organizmu, dlatego gdy tylko zauważymy objawy chorób wątroby takie jak ból pod prawym żebrem, apatia, senność, wzdęcia, utrata wagi, niestrawność, wymioty czy nawet zmiany skórne na twarzy i krwawienia, należy niezwłocznie udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. 

Suplementy na wątrobę sprawdzą się również profilaktycznie, szczególnie u osób o podwyższonym ryzyku zapadnięcia na choroby wątroby (osoby pijące dużo alkoholu, kawy, palące papierosy oraz spożywający w diecie znaczną ilość węglowodanów i tłuszczy). Przyjmowanie tabletek na wątrobę jako dodatek do zdrowej, zrównoważonej diety uzupełnionej umiarkowaną aktywnością fizyczną pozwoli mieć pewność, że wątroba jest w dobrej kondycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl