Producenci

Waporyzatory to małe poręczne urządzenia, które odmienią komfort inhalacji aromatyczną parą. Sam termin pochodzi z języka angielskiego (vaporizer) i oznacza dosłownie odparowywać. Do tego właśnie służą waporyzatory. Ich konstrukcja pozwala na odparowanie substancji aktywnych zawartych m.in. w ziołach w sposób całkowicie niegroźny dla ludzkiego zdrowia użytkownika. Dobre waporyzatory nie przypalają substancji, więc wdychasz nie spopielone zioła, a ich czystą esencję.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym jest waporyzacja?

Proces waporyzacji opiera się na takim podgrzaniu ziół, by temperatura pozwoliła na odparowanie ich aktywnych substancji. Zbyt wysoka temperatura spopieli susz, przez co nie będziemy odczuwali odpowiedniego efektu podczas wdychania pary. Aby inhalacja była skuteczna, konieczny jest odpowiedni jakościowo, najlepiej sprawdzony waporyzator, który zapewni najwyższą jakość pary oraz jej smaku. Proces podgrzewania dochodzi w waporyzatorach, urządzeniach stacjonarnych lub przenośnych, elektrycznych lub tradycyjnych.

Wady i zalety waporyzatorów

Waporyzacja jest procesem, który od palenia różni się temperaturą. Jest ona trzykrotnie niższa, przez co waporyzacja jest bezpieczniejsza dla zdrowia, szczególnie narażonych na kontakt z wdychaną substancją płuc i przełyku. Sam zapach wydobywający się z waporyzatora jest delikatniejszy niż podczas palenia suszu. Do jednej sesji potrzebujesz znacznie mniej materiału, by poczuć taki sam efekt, jednak w odróżnieniu od innych sposobów potrzebujesz więcej wiedzy m.in. o temperaturze palenia różnych substancji czy młynka, by susz zmielić. Do tego waporyzator elektroniczny może się rozładować w najmniej sprzyjającym momencie, a po każdej sesji trzeba go dokładnie wyczyścić. Choć waporyzatory są drogie, to inwestycja w jeden szybko się zwróci. 

Co można podgrzewać w waporyzatorach?

Wszystko zależy od producenta i zakupionego modelu, jednak najczęściej można w waporyzatorach używać specjalnych mieszanek ziołowych czy suszu CBD. Niektóre modele potrafią współpracować z bardziej ciekłymi substancjami i do nich można używać olejków oraz dedykowanych do waporyzacji ekstraktów, soli do aromaterapii, wosków i dabów.


E-papieros a waporyzator

Choć i waporyzator i e-papieros podgrzewają substancję w nim zawartą, to jednak te urządzenia dość mocno się różnią, choć obydwa pozwalają wdychaś aerozol z zawartymi w nim, uwolnionymi podczas podgrzewania, substancjami. E-papieros działa tylko i wyłącznie z liquidami, premixami, aromatami czy ekstraktem nikotyny. Grzałka e-papierosa w bezpośredni sposób ogrzewa nasączoną płynem watę, nie zawsze dając możliwość kontrolowania temperatury grzania. W waporyzatorze grzałka albo ogrzewa ścianki komory z suszem albo dno waporyzatora.

Czy waporyzacja jest legalna?

Waporyzatory działają na takiej samej zasadzie jak inhalatory. Samo urządzenie jest więc całkowicie legalne, gdyż od użytkownika będzie zależało jaki susz w nim użyje. Należy jednak uważać, gdyż niektóre kraje czy stany w USA wprowadziły zakaz używania waporyzatorów w miejscach publicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl