Producenci
Promocje
Ruszczyk Kolczasty 30 kaps. 450 mg Medica Herbs
Ruszczyk Kolczasty 30 kaps. 450 mg Medica Herbs
17,90 zł 9,99 zł
szt.
Gotu Kola 60kaps Medica Herbs
Gotu Kola 60kaps Medica Herbs
20,89 zł 9,99 zł
szt.
Maca, Medica Herbs, 60 kapsułek
Maca, Medica Herbs, 60 kapsułek
24,99 zł 9,99 zł
szt.
Waleriana, Medica Herbs, 60 kapsułek
Waleriana, Medica Herbs, 60 kapsułek
20,99 zł 9,99 zł
szt.
Gymnema Medica Herbs 30 kaps.
Gymnema Medica Herbs 30 kaps.
19,99 zł 9,99 zł
szt.
Cranberry 60 kapsułek Medica Herbs
Cranberry 60 kapsułek Medica Herbs
20,99 zł 9,99 zł
szt.
Ashwagandha Żeń-Szeń 400mg 60kaps Medica Herbs
Ashwagandha Żeń-Szeń 400mg 60kaps Medica Herbs
24,89 zł 9,99 zł
szt.
Vilcacora Cat's Claw Koci Pazur 120ta Medica Herbs
Vilcacora Cat's Claw Koci Pazur 120ta Medica Herbs
20,99 zł 9,99 zł
szt.
Koenzym Q10, Medica Herbs, 60 kapsułek
Koenzym Q10, Medica Herbs, 60 kapsułek
26,89 zł 9,99 zł
szt.
Reishi 60kaps Medica Herbs
Reishi 60kaps Medica Herbs
24,89 zł 9,99 zł
szt.
Ala Kwas Alfa-liponowy 500 mg 45 kap. Medica Herbs
Ala Kwas Alfa-liponowy 500 mg 45 kap. Medica Herbs
26,99 zł 9,99 zł
szt.
Ocet Jabłkowy 60 kaps. Medica Herbs
Ocet Jabłkowy 60 kaps. Medica Herbs
22,99 zł 9,99 zł
szt.

Tlenoterapia polega na leczeniu czystym tlenem. Popularność tej metody stale rośnie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Organizm ludzki nie jest bowiem w stanie funkcjonować bez tlenu. Każda komórka zawarta w organizmie wykorzystuje czysty tlen w wewnętrznych przemianach, do których dochodzi niemalże bez przerwy. Tlen inhalacyjny do codziennego stosowania może występować jako tlen w puszcze lub butla z tlenem. 

 

Zastosowanie 

Każdy tlen w puszcze oraz butla z tlenem powinna być zaopatrzona w nienaruszoną plombę, na której widoczna jest informacja o dacie produkcji, co jednoznacznie świadczyć będzie o tym, że produkt jest nowy i nigdy wcześniej nie był otwierany. Załączoną w zestawie maskę należy precyzyjnie zamontować. Jeden oddech powinien trwać około jednej do dwóch sekund. Ilość wziewów jaka powinna być osiągalna w przypadku jednego opakowania zależna jest od pojemności. Dla przykładu 14 litrowa butla, w której znajduje się tlen inhalacyjny powinna wystarczyć na około 140 oddechów. Niedobór tlenu w organizmie wpływa na ogólne samopoczucie. Pojawiać się może uczucie zmęczenia, osłabienia, a także spadek aktywności fizycznej i psychicznej. Z braku tlenu wiele z funkcjonujących dzięki temu składnikowi komórek zaczyna obumierać. Doprowadza to do powstawania licznych chorób, które zwykle dotykają układ oddechowy i układ krążenia. 

 

Efekty

Tlenoterapia ma zbawienne działanie, a jej efekty są bardzo różnorodne. Stosowanie wyższego stężenia tlenu doprowadza do szybszego wchłaniania go przez organizm, co sprawdza się przede wszystkim w przypadku astmatyków. Czysty tlen inhalacyjny odpowiedzialny jest również za usuwanie z organizmu wirusów i bakterii, obniżanie poziomu stresu, poprawę koncentracji, zwolnienie pulsu, uspokojenie pulsu, zmniejszenie ciśnienia krwi, wytworzenie witalności, wytworzenie energii, neutralizowanie substancji zawartych w alkoholu, odbudowywanie czujności i szybkości reakcji, zmniejszenie senności oraz zmniejszenie zmęczenia. 

 

Dla kogo

Tlen w puszcze lub butla z tlenem dedykowana jest osobom zapracowanym, osobom po 30 roku życia, astmatykom oraz osobom cierpiącym na różnego rodzaju przewlekłe choroby. Czysty tlen obniża poziom stresu, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku biznesmenów, właścicieli firm, pracowników korporacji, studentów oraz wszystkich innych osób najbardziej narażonych na działanie czynników stresogennych. Dostarczanie tlenu pomaga zrelaksować się i zasnąć więc tlenoterapię można polecić również osobom cierpiącym na bezsenność. Tlen dzięki swoim właściwościom neutralizuje składniki zawarte w alkoholu, dlatego przyda się on również studentom oraz innym grupom społecznym lubiącym imprezowy styl życia. W przypadku kierowców tlen pozwoli wzmocnić czujność i szybkość reakcji, natomiast w przypadku podróżników tlenoterapia zmniejszy uczucie odrętwienia i niedokrwienia w trakcie przelotów samolotem. Sportowcy docenią tlen jako źródło energii dla mięśni i mózgu. W przypadku osób otyłych tlen pomoże przyspieszyć metabolizm. 

Tlen i tlenoterapia

Podstawowym gazem, jaki jest nam potrzebny do życia jest TLEN. Wszystkie komórka ciała ludzkiego wykorzystują go w wewnętrznych przemianach. Komórki te produkują energię potrzebną dla swojej egzystencji. Mózg człowieka zużywa aż 25% pobieranego przez organizm tlenu! Niedobór tlenu, który może być spowodowany gwałtownie rosnącym zanieczyszczeniem środowiska oraz nieuniknionym coraz dłuższym przebywaniem w zamkniętych pomieszczeniach, jest natychmiast i wyraźnie odczuwalny. W takim momencie pojawia się gorsze samopoczucie, osłabienie, spadek aktywności fizycznej oraz psychicznej. Może to zwiększać podatność na wszelkiego rodzaju choroby cywilizacyjne.

Czym jest tlenoterapia ?


Tlenoterapia jest to nic innego niż leczenie czystym tlenem. Tlenoterapia zyskuje obecnie bardzo dużą popularność na całym świecie. Proszę zauważyć, iż w organizmie człowieka jest około 70 bilionów komórek, które za pośrednictwem krwi żywią się tlenem. Gdy następuje brakuj tlenu, wiele z tych komórek umiera. Chroniczne niedotlenienie wiąże się z wyraźnie gorszą witalnością, niższą sprawnością, zmniejszeniem odporności organizmu, Może się wiązać także z chorobami  głównie na poziomie układu oddechowego i układu krążenia. Niestety poprzez narastające zanieczyszczenia środowiska czy stres, coraz więcej osób boryka się z niedotlenieniem.

W Stanach Zjednoczonych a także Japonii z powodzeniem funkcjonują tzw. bary tlenowe. W miejscu takim siada się w wygodnym fotelu a na twarz zakłada jednorazową maskę. Przez maskę tlenową płynie tlen wytwarzany poprzez specjalną aparaturę ze zjonizowanego powietrza. Tlenoterapia polecana jest osobom zapracowanym, osobom po 30 roku życia, kierowcom, osobom podróżującym, przewlekle chorym, imprezowiczom oraz sportowcom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl