Producenci

Nasz układ ruchu codziennie narażany jest na bardzo duże obciążenia. Wymagamy od niego ogromnego wysiłku, często nawet nie przejmując się z jakimi konsekwencjami się to wiąże. Skutkuje to często nawracającymi bólami kostno-stawowymi oraz osłabieniem mięśni. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na suplementy na stawy. Przy zakupie warto kierować się rozsądkiem i wybrać tabletki na stawy pochodzenia naturalnego. Tylko takie środki mogą faktycznie wspomóc nasz organizm na wielu różnych płaszczyznach. Często takie roślinne suplementy na stawy działają jednocześnie na inne funkcje organizmu, co skutkuje ogólnym polepszeniem stanu zdrowia. 

Stawy, mięśnie, kości

Kolagen na stawy, Yango, 500ml Kolagen na stawy, Yango, 500ml
Producent: Yango
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
MSM, MyVita, 100 tabletek MSM, MyVita, 100 tabletek
Producent: MyVita
Cena: 15,99 zł
szt.
zobacz więcej
MSM, MyVita, 250g MSM, MyVita, 250g
Producent: MyVita
Cena: 28,99 zł
szt.
zobacz więcej
MSM, MyVita, 500g MSM, MyVita, 500g
Producent: MyVita
Cena: 35,99 zł
szt.
zobacz więcej

Suplementy na stawy, mięśnie i kości - dlaczego warto?

Nasze stawy oraz nasady kości zbudowane są w zdecydowanej większości z tkanki chrzęstnej. Jest ona elastyczna, co zapewnia odpowiednią ruchomość, ale jednocześnie bardzo delikatna. Większą odpornością cechują się np. mięśnie, jednak również one nie mogą prawidłowo funkcjonować przy niedoborach lub brakach odpowiednich witamin i soli mineralnych. Ważne, aby pamiętać, że wraz z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie organizmu na wszelkie substancje wspomagające układ ruchu. Również osoby żyjące aktywnie powinny zainteresować się tego rodzaju suplementami. 

Tabletki na stawy - co wybrać?

 

Wybór suplementów na stawy bądź mięśnie powinien być ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Jeśli tego typu problemy zdrowotne dotykają osoby w młodym wieku lub dzieci, koniecznie trzeba zastanowić się nad ewentualnymi niedoborami witamin i soli mineralnych. W razie wystąpienia braków, substancje te można uzupełnić za pomocą suplementów witaminowych. Najpopularniejsze jest połączenie witaminy K oraz witaminy D. Taki kompleks wszechstronnie wpływa na poprawę stanu układu ruchu oraz wzmacnia zęby. 

Suplementacja witamin może być również konieczna w przypadku osób starszych. Ich organizm potrzebuje wyjątkowo dużo składników odżywczych. Jednocześnie wchłanianie w układzie pokarmowym może być już znaczne mniej efektywne. Dlatego warto codziennie uzupełniać swoją dietę o odpowiedni suplement diety na stawy i kości.

Suplementacja witaminy D jest także bardzo wskazana u wszystkich kobiet powyżej 40. roku życia. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem pojawienia się osteoporozy - poważnej choroby układu kostnego. Aby jej zapobiegać należy dbać o odpowiednią podaż wszystkich składników odżywczych, ze szczególnym uwzględnieniem składników budulcowych kości.

Dla sportowców poleca się natomiast innego rodzaju suplementy. Szczególnie przy uprawianiu dyscyplin, takich jak bieganie, wspinaczka czy jazda rowerem, tabletki na stawy powinny być ukierunkowane szczególnie na odbudowę tkanki chrzęstnej. Po biegu długodystansowym może się ona regenerować nawet do kilku miesięcy! Właśnie dlatego, oprócz witamin, warto zainteresować się również innymi środkami. Popularnym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest MSM - metylosulfonylometan. Wspiera on procesy rekonwalescencji oraz niweluje ból stawów. Doskonałym uzupełnieniem będzie również kolagen naturalny, poprawiający ogólny stan tkanki łącznej budującej organizm. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl