Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kosmetyki z zawartością srebra koloidalnego, które cenione jest za swoje właściwości antybakteryjne i tonizujące – oferujemy zawiesiny o różnym stężeniu, wśród których znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie. Srebro koloidalne, jako metal szlachetny, nie wchodzi w liczne reakcje chemiczne, dzięki czemu może być stosowane jako samodzielny składnik aktywny, w ostatnim czasie zyskuje zaś popularność w przemyśle kosmetycznym i dermatologicznym. Łatwe w stosowaniu koloidalne srebro to doskonały sposób na czystą i zdrową cerę.

Srebro koloidalne – właściwości odkażające

Sekret antybakteryjnego i przeciwwirusowego działania srebra koloidalnego tkwi w wielkości cząsteczek – są setki razy mniejsze od większości drobnoustrojów, dzięki czemu mogą z łatwością wnikać w ich komórki i niszczyć je od wewnątrz. Nasze produkty zawierają nierozpuszczalne drobinki srebra, które dostrzec można by wyłącznie pod mikroskopem elektronowym. Niejonowe, koloidalne srebro jest najlepszą jego postacią do stosowania kosmetycznego ze względu na stabilność produktu – nie traci swoich właściwości tak łatwo, jak przezroczyste roztwory srebra jonowego.

Jak koloidalne srebro działa na skórę?

Wartość składnika aktywnego, jakim jest srebro koloidalne, jest nieoceniona w pielęgnacji skóry. Oprócz tego, że zabija drobnoustroje, zmniejszając ryzyko powstawania wyprysków i łagodząc objawy trądziku, jest także doskonałym tonikiem. Tonizacja skóry ma za zadanie przywrócić jej naturalne pH, oczyścić ją i złagodzić drażniące działanie substancji myjących. Koloidalne srebro radzi sobie z tym doskonale – stosowane do przecierania twarzy, wykazuje działanie pielęgnacyjne, oczyszczające i regulujące. Zmniejsza skłonność skóry do łojotoku i przywraca jej równomierny koloryt.

Różne wartości srebra koloidalnego

Przeglądając ofertę naszych produktów ze srebrem koloidalnym, łatwo dostrzec, że różnią się one od siebie wartością ppm. Oznacza ona liczbę cząsteczek srebra na milion cząsteczek wody, dlatego im wyższa wartość, tym więcej metalu znajdziesz w płynie. Oprócz tego, wyjątkową skutecznością wyróżnia się srebro koloidalne Strong – jego moc wynika ze specjalnej struktury. Płaskie nanocząsteczki w kształcie płytek mają większą powierzchnię czynną, niż cząsteczki okrągłe i cechują się największą efektywnością w stosunku do masy. 

Fizyczny proces produkcji – czystszy składnik

W naszym sklepie znajdziesz srebra koloidalne, które powstają w procesach fizycznych i są w pełni wolne od zanieczyszczeń, które mogą być znajdować się w roztworach produkowanych chemicznie. Nano-cząsteczki srebra w naszych płynach są krystaliczne i nie zawierają żadnych domieszek. Wszystkie właściwości produktów są dokładnie zbadane i przetestowane – potwierdzona została ich antybakteryjność i bezpieczeństwo stosowania na skórę. Procesy ich produkcji są ponadto bardzo wydajne i ekologiczne – dbamy o to, by oferowane przez nas kosmetyki miały jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Wierzymy w piękno i zdrowie, które można osiągnąć naturalnymi metodami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl