Opcje przeglądania
Producenci

Preparaty na sen bez recepty mają podobny zakres działania jak inne przepisywane przez lekarza na sen tabletki. Za prawidłowe funkcjonowanie cyklu snu odpowiada melatonina, która produkowana jest naturalnie w szyszynce. Intensywny tryb życia zaburza wytwarzanie tego hormonu i w celu prawidłowego przechodzenia do właściwych faz snu należy przyjmować tabletki na sen. Tabletki głównie oparte są właśnie o ten składnik, który jest pochodną tryptofanu

Sen

Tabletki na sen  Zastosowanie

Preparaty na sen mogą występować w formie tabletek, płynów i aerozoli. Zalecana dawka do spożycia to zwykle jedna kapsułka w przypadku tabletek, jedna dawka 1 ml w przypadku płynów i jedno rozpylenie w przypadku aerozoli, na około 15 bądź 30 minut przed snem, w zależności od producenta. Receptura produktów na sen bez recepty zwykle opiera się na głównym składniki, jakim jest melatonina. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie procesu snu. Pozostałe składniki jakie występują w płynach, aerozolach oraz w specyfikach, takich jak na sen tabletki to: CBD, witamina B6, woda, lecytyna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, glicerol, ksylitol, kwas cytrynowy, ekstrakt z melisy, aromat miętowy, sorbinian potasu oraz ekstrakt z korzenia kozła lekarskiego. Pochodna tryptofanu to główny składnik jakie oferują tabletki. Na sen tabletki oraz inne specyfiki wspomagające proces snu należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Specyfiki przeznaczony są do wyłącznego użytku przez osoby dorosłe, dlatego należy pamiętać o tym, aby zawsze i bezwzględnie przechowywać je w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

 

Tabletki Na sen bez recepty  Efekty

Preparaty na sen bez recepty mają szeroką gamę zastosowań. Przede wszystkim pomagają one skrócić czas jaki potrzebny jest na zaśnięcie oraz poprawiają jakość snu, co wpływa znacznie na kwestię porannego wstawania i uczucie wyspania. Zespół nagłej zmiany strefy czasowej w przypadku podróży również jest redukowany przez tabletki. Na sen tabletki oraz inne preparaty zawierające melatoninę wykazują działania antyoksydacyjne, mogą również wykazywać działania przeciwzapalne. Melatonina ma również zbawienny wpływ na regulację cyklu dnia, dzięki czemu organizm potrafi przestawić się na cykl snu o odpowiedniej porze. Wszystkie preparaty wspomagają również kwestię wyciszenia się i uspokojenia myśli przed snem. Jeśli preparaty takie jak np. na sen tabletki nie działają w pierwszych kilku dniach, nie można się zniechęcać. Pierwsze efekty mogą pojawić się bowiem nawet po kilku lub kilkunastu dniach. 

 

Na sen tabletki  Dla kogo

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości preparatów na sen bez recepty można śmiało powiedzieć, że są one przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą spokojnie zasnąć o normalnej porze, bez nieustannego kręcenia się z boku na bok. Osoby, które narażone są na silne działanie światła komputera, telewizora czy telefonu, cierpiące na zaburzenia przechodzenia w cykl snu powinny sięgnąć po tę suplementację. Tabletki przeznaczone są również dla osób, które planują wyjazd i narażone są na zmianę strefy czasowej. Dzięki melatoninie organizm znacznie łatwiej przejdzie przez ten proces. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl