Producenci
Promocje
Maseczki ochronne 3-warstwowe, 50 sztuk
Maseczki ochronne 3-warstwowe, 50 sztuk
39,99 zł 24,99 zł
szt.
Zestaw prezentowy z kosmetykami konopnymi
Zestaw prezentowy z kosmetykami konopnymi
179,99 zł 99,00 zł
szt.
Mydło Borne, Nevskaya Kosmetika, 80g
Mydło Borne, Nevskaya Kosmetika, 80g
2,00 zł 1,00 zł
szt.

Środki ochrony osobistej, do których zalicza się rękawiczki jednorazowe, są powszechnie używane w wielu branżach, a w szczególności medycznej, spożywczej i kosmetycznej. Szerokie zastosowanie znajdują również w sklepach, zakładach chemicznych czy wśród pracowników firm sprzątających. Chronią one użytkownika przed brudem, działaniem środków chemicznych, a także bakterii i wirusów. Z drugiej strony pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo pacjentów czy konsumentów, którzy to nie mają kontaktu z florą bakteryjną pracownika. Oferta sklepu obejmuje zarówno rękawiczki nitrylowe, jak i rękawiczki lateksowe.

Rękawiczki jednorazowe - nitrylowe czy lateksowe

Wybór rodzaju rękawiczek jednorazowych jest zależny od ich przeznaczenia. Poza nitrylowymi i lateksowymi wariantami w ofercie dostępne są też winylowe. Te ostatnie charakteryzują się niską ceną i nadają się do jednorazowych czynności, w których nie chcielibyśmy używać gołych rąk, takich jak farbowanie włosów czy wynoszenie śmieci. Mają one jednak swoje ograniczenia. Są mało elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich cena jest na tyle niska, że chętnie wykorzystuje się je do krótkotrwałych, jednorazowych czynności.

Rękawiczki lateksowe - zastosowanie

Najbardziej popularnymi rękawiczkami są lateksowe. Ze względu na wysoką rozciągliwość świetnie przylegają do dłoni, dzięki czemu pozwalają na wykonanie nawet precyzyjnych czynności manualnych. Rękawiczki lateksowe doczekały się wielu odsłon. Dostępne są popularne, grube rękawice, często używane w pracach domowych czy sprzątaniu. Do niedawna najpowszechniejsze były jednak białe rękawiczki z pudrem zapobiegającym zlepianiu się od środka. Obecnie wiele produktów wykonanych z naturalnego kauczuku jest bezpudrowa. Należy uwzględnić jednak fakt, iż lateks może uczulać.

Rękawiczki nitrylowe podbijają rynek

Docenianym rozwiązaniem są rękawiczki nitrylowe, które cechują się najlepszymi parametrami wygody użytkowania, podatności na uszkodzenia i odporności na działanie tłuszczy. Dzięki swoim właściwością często wykorzystuje się je w salonach kosmetycznych czy na kuchni. Co istotne, nie uczulają i nie wydzielają zapachu charakterystycznego dla lateksu. Zostały też dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Podstawowe zasady korzystania z rękawiczek jednorazowych

Jak sama nazwa wskazuje, rękawiczki jednorazowe, niezależnie z jakiego materiału zostały wykonane, należy wykorzystywać tylko jednokrotnie. Zgodnie z zasadami higieny, wymienia się je nie tylko po zużyciu, ale też przy zmianie rodzaju czynności. Aby korzystanie z rękawiczek jednorazowych było higieniczne, zakłada się je na czyste i suche dłonie. Zdejmując należy zacząć od nadgarstków i wywinąć je na drugą stronę. Unika się w ten sposób ewentualnego skażenia czy pobrudzenia dłoni.

Wybierając rękawiczki jednorazowe z oferty sklepu, zachęcamy do uwzględnienia powyższych wskazówek.  Rękawiczki lateksowe, winylowe i nitrylowe różnią się od siebie nie tylko kosztem, ale również zastosowaniem. Dobrze wybrany rodzaj środków ochrony osobistej, w połączeniu z atrakcyjną ceną będzie stanowił o udanych zakupach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl