Producenci

Płyn Lugola 5%, LifeCHEM, 100ml

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 59,00 zł 59.00
  ( 1 l = 590,00 zł )
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Płyn Lugola został stworzony w 1829 roku przez lekarza z Francji - Jean'a Lugola. Produkt stał się znany przez katastrofę elektrowni atomowej w Czarnobylu. Miał on za zadanie ochraniać tarczycę przed wchłonięciem się szkodliwego izotopu jodu. Warto zauważyć, że płyn Lugola jest wodnym roztworem jodku potasu i jodu. 

Płyn Lugola

Oryginalny produkt został stworzony na bazie oryginalnej receptury Jean Lugol. Butelka posiada pipetę, dzięki czemu użytkowanie jest niezwykle łatwe. Pomocne jest dodatkowe zabezpieczenie przez światłem, jakie występuje w postaci tuby. Płyn zabezpieczono dodatkowo oryginalnymi plombami. Jeśli chodzi o zastosowanie płynu Lugola, jest ono następujące:

  • Zastosowanie antyseptyczne - płyn dobrze sprawdza się jako zewnętrzny środek, jaki zwalcza bakterie. Możemy go zastosować w celu odkażania zadrapań, ran i otarć różnego typu. 
  • Zastosowanie w przemyśle spożywczym - produkt pozwala wykryć obecność skrobi w produktach spożywczych. Taka właściwość jest przydatna zwłaszcza podczas kontrolowania wyrobów mlecznych, jakie są często zagęszczane za pomocą skrobi.  

Stosowanie i przechowywanie płynu Lugola

W przypadku wewnętrznego stosowania płynu Lugola, trzeba mieć na uwadze dokładną kontrolę i nadzór lekarza. Produkt używany jest do płukania gardła w razie wystąpienia bakteryjnego zakażenia górnych dróg oddechowych. Jego działanie opiera się na uśmierzeniu dolegliwości bólowych. Przechowywanie płynu wymaga suchego, ciemnego i chłodnego miejsca. Pamiętajmy o tym, aby chronić produkt przed dziećmi. 

 

Składniki

- jod,
- jodek,
- woda destylowana.

Ilość kropli w 1ml:
- ok. 20 kropli.

Zawartość w 1 kropli:
- ok. 2mg jodu,
- ok. 4mg jodku potasu.

Roztwór:
- 5% – dokładność +/-0,5%.

Pojemność

100ml 

Ważne 

- W przypadku połknięcia płynu Lugola, należy natychmiast przepłukać usta wodą. Nie wywoływać wymiotów. Natychmiast wezwać pomoc medyczną.

- W przypadku kontaktu z oczami - przepłukać oczy dużą ilością wody, natychmiast skontaktować się z lekarzem okulistą.

- W przypadku zanieczyszczenia skóry - przemyć skórę dokładnie wodą.

- W przypadku zanieczyszczenia odzieży - natychmiast zanurzyć ją w wodzie i dokładnie wypłukać.

Płyn Lugola jest to odczynnik chemiczny i tylko jako odczynnik, może być stosowany. Nie jest to suplement diety. Każde stosowanie płynu Lugola inne niż jako odczynnik chemiczny - może być szkodliwe dla zdrowia. W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI, SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ, GDYŻ KAŻDE NIEWŁAŚCIWE ZASTOSOWANIE ZAGRAŻA TWOJEMU ŻYCIU LUB ZDROWIU.

Opinie o produkcie (1)

3 marca 2022

dobry, warto mieć w zapasie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl