Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Do uprawy warzyw najlepiej stosować nawozy naturalne, które w znaczący sposób wpływają na ich wartość odżywczą, a do tego pozwalają uzyskać żywność wolną od chemicznych zanieczyszczeń. Wśród naturalnych nawozów do warzyw najczęściej wymienia się: kompost, obornik oraz nawozy zielone. Alternatywą dla nich są nawozy ekologiczne, wyprodukowane w sposób naturalny, bez jakichkolwiek domieszek syntetycznych. Dzięki takim nawozom jesteśmy w stanie wyhodować smaczne i zdrowe warzywa.

Nawozy

Naturalne nawozy do warzyw – czyli jakie?

Naturalne nawozy do warzyw takie jak obornik, kompost czy nawozy zielone, choć doskonale sprawdzają się w ogrodnictwie, mają jednak pewne wady. Otóż, taki kompost należy samodzielnie „wyprodukować” z ogrodowych odpadków, a więc można z niego skorzystać dopiero po jakimś czasie. Jeśli chodzi zaś o obornik to najczęściej stosuje się go jesienią - w roku poprzedzającym sadzenie roślin. Podobnie zresztą sytuacja przedstawia się w przypadku nawozów zielonych – je również musimy wysiać rok wcześniej.

W sytuacji, gdy wiosną, na ostatnią chwilę, podejmujemy decyzję o uprawie warzyw pozostaje nam jedynie skorzystanie z gotowych nawozów naturalnych do warzyw oferowanych przez producentów. Ważne jest jednak abyśmy wybierali te, które są w 100 proc. naturalne, bez dodatku jakiejkolwiek „chemii”.

Nawozy ekologiczne do warzywa – dlaczego warto na nie postawić?

Nawozy ekologiczne produkowane są w sposób naturalny, a zatem bez domieszek substancji syntetycznych. Z tego też względu nie działają one w sposób negatywny na rośliny. Są więc zdrowe i bezpieczne w stosowaniu - nie musimy obawiać się, że w jakikolwiek sposób wpłyną na zapach kwiatów czy smak warzyw. Poza tym wybierając nawozy naturalne do warzyw zapewniamy sobie lepsze zdrowie, poprzez ograniczenie ilość substancji chemicznych dostarczanych wraz z pożywieniem.

Takie nawozy ekologiczne, w odróżnieniu od tych syntetycznych, są dobrze przyswajalne i nie ulegają tak łatwo czynnikom środowiskowym, a więc nie dochodzi do ich szybszego wypłukania przez wód gruntowe.

Nawozy do warzyw bogate w minerały

Rośliny, do zachowania prawidłowego rozwoju, potrzebują określonych substancji, w tym minerałów. Pozyskują je głównie z gleby poprzez system korzeniowy. Jeśli jednak nie mają dostępu do odpowiednich składników odżywczych, wówczas należy dostarczyć je w postaci nawozów. Oczywiście najlepsze są nawozy naturalne, bogate w bor, cynk, krzem, mangan, miedź, cynk oraz żelazo. Takie nawozy naturalne do warzyw najwyżej jakości znajdują się właśnie w ofercie naszego sklepu. Nawożąc nimi uprawy ekologiczne, w zdecydowany sposób wpływamy na jakość i wielkość plonów.

Ekologiczne wsparcie uprawy warzyw

Naturalne nawozy dostarczają wielu składników pokarmowych dla naszych roślin, jednak nie są w stanie wyrównać właściwego poziomu wszystkich składników mineralnych. Dlatego w celu utrzymania żyzności gleby należy zadbać o odpowiednie nawożenie mineralne, oczywiście najlepiej nawozami dopuszczonymi do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Dzięki nim właściwie użyźnimy glebę i zyskamy zdrowe oraz wartościowe warzywa.

Oferowane przez nas nawozy naturalne doskonale sprawdzają się przy dużych plantacjach jak i przydomowych ogródkach. Do tego poosiadają wszelkie niezbędne certyfikaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl