Producenci
Promocje
Resweratrol, Medica Herbs, 120 kapsułek
Resweratrol, Medica Herbs, 120 kapsułek
27,14 zł 9,99 zł
szt.
Żeń-szeń syberyjski, Medica Herbs, 150 kapsułek
Żeń-szeń syberyjski, Medica Herbs, 150 kapsułek
25,42 zł 9,99 zł
szt.

Współcześnie nabyć można kilka rodzajów maseczek ochronnych, ale niewielka część z nich może zagwarantować tak wysoki poziom bezpieczeństwa, jak maseczki wielorazowe. Odpowiednio wykonane stanowią efektywną barierę zarówno dla bakterii i wirusów znajdujących się w drogach oddechowych, jak i dla tych unoszących się w powietrzu. Ponadto znajdujące się w ofercie maseczki ochronne posiadają nie tylko walory użytkowe, ale również wysoką wartość estetyczną.

Maseczki materiałowe - efektywna ochrona

Maseczka wielokrotnego użytku tak samo, jak maseczka medyczna/chirurgiczna ma na celu chronić osobę ją noszącą przed fizycznym kontaktem ze znajdującymi się w środowisku drobnoustrojami oraz nie doprowadzić do ich rozprzestrzenienia się w powietrzu, jeżeli osoba nosząca jest zarażona. Maseczki ochronne zapewniają to dzięki stworzeniu efektywnej bariery między drogami oddechowymi a środowiskiem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat maseczek?

Mając na uwadze, że maseczki zapewniają ochronę poprzez tworzenie fizycznej bariery, najlepszym rozwiązaniem jest wybór modeli, które ściśle przylegają do twarzy. W taki sposób, aby wirusy i bakterie nie miały możliwości przedostania się do powietrza oraz na otaczające nas powierzchnie. W tym celu sprawdzają się doskonale zarówno maseczki bawełniane, jak i modele wykonane z syntetycznego, elastycznego materiału. Może to być m.in. wytrzymały poliester wraz z elastanem.

Maseczki materiałowe - jaki materiał sprawdzi się lepiej?

Zarówno bawełna, jak i poliester z domieszką elastanu sprawdzi się jako doskonała ochrona przed drobnoustrojami. Niemniej jednak zarówno pierwszy, jak i drugi materiał posiada nieco inne właściwości. Ma to bezpośredni wpływ zarówno na walory użytkowe, jak i estetyczne maseczek. Jeżeli poszukujemy maseczki, która zapewni maksymalny przepływ powietrza oraz sprawdzi się jako stylowy dodatek do ubioru lepszym rozwiązaniem będzie maseczka wielorazowa bawełniana.

Maksymalny przepływ powietrza powinien być szczególnie istotny dla osób zmagających z przewlekłymi chorobami układu oddechowego w postaci m.in. astmy oraz dla osób starszych. Ponadto bawełna jest materiałem, który mimo długotrwałego kontaktu z cerą pozwala skórze na efektywne oddychanie. Dzięki temu nie należy obawiać się m.in. dyskomfortu związanego z kilkugodzinnym noszeniem maseczki. Jedyną niedoskonałością tego materiału jest wchłanianie wilgoci.

Alternatywnym rozwiązaniem są maseczki wielorazowe wykonane z poliestru i elastanu. Ze względu na swoje właściwości materiał doskonale przylega do skóry twarzy, dzięki czemu rozprzestrzenianie się drobnoustrojów jest w zasadzie niemożliwe. W przeciwieństwie do bawełny ten rodzaj maseczki wielorazowej nie wchłania wilgoci. Jest to szczególnie istotne, gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie modele wielokrotnego użytku muszą być prane. Co jeszcze warto wiedzieć?

Maseczki - kiedy należy ich używać?

Zgodnie z obowiązującym prawem maseczki muszą być zakładane w miejscach publicznych włączając w to wszystkie środki komunikacji zbiorowej. W praktyce oznacza to, że funkcjonowanie bez maski jest niemożliwe i zaleca się ich stosowanie każdorazowo, gdy możemy mieć kontakt z osobą zarażoną lub gdy sami wykazujemy objawy choroby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl