Producenci
Promocje
Po co ten Jod?
Po co ten Jod?
24,90 zł 3,99 zł
szt.
Po co ten Magnez?
Po co ten Magnez?
24,90 zł 3,99 zł
szt.
Czym jest CBD?, Potencjał terapeutyczny CBD
Czym jest CBD?, Potencjał terapeutyczny CBD
59,00 zł 29,99 zł
szt.
Magnipsor White, 150g
Magnipsor White, 150g
130,00 zł 95,00 zł
szt.
Mniszek Lekarski Ekstrakt, Hauster, 60 kapsułek
Mniszek Lekarski Ekstrakt, Hauster, 60 kapsułek
23,00 zł 14,99 zł
szt.

Maseczki antywirusowe to skuteczny środek ochrony przed wirusami. Produkowane w celu zapewnienia dodatkowej ochrony w codziennym życiu, bez uszczerbku dla komfortu i środowiska. Doskonałym sposobem zabezpieczenia się przed zarażeniem wirusami są maseczki ochronne tzw. maseczki chirurgiczne oraz wielorazowe szyte z bawełny. Noszenie maseczek antywirusowych ogranicza rozprzestrzenianie się wirusów. 

 

Czy trzeba nosić maseczki ochronne, jako zabezpieczenie przed zakażeniem wirusami?

Wiele chorób wirusowych ma podobny obraz kliniczny. Oznacza to, że powodują choroby układu oddechowego z szeregiem objawów, od bezobjawowych lub łagodnych do ciężkich lub śmiertelnych. Po drugie, wirusy są przenoszone poprzez kontakt fizyczny, aerozol i zanieczyszczone przedmioty. Zatem te same środki ochrony zdrowia, takie jak higiena rąk i zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania będą skuteczne. Dlatego tak ważne jest częste mycie rąk i noszenie maseczek ochronnych.

Maseczki antywirusowe – kiedy należy z nich korzystać?

Infekcje wirusowe należą do grupy chorób układu oddechowego, ale istnieją istotne różnice pod względem patogenów oraz ich rozmieszczenia. To z kolei determinuje charakterystykę środków podejmowanych w odpowiedzi na każdą z infekcji. Maska antywirusowa stanowi skuteczną barierę dla drobnoustrojów znajdujących się w wydychanym powietrzu. Taka ochrona pomaga odpierać unoszące się w powietrzu kropelki, mogące zawierać wirusy i bakterie, minimalizując w ten sposób ryzyko infekcji.

Hipoalergiczna włóknina nie ogranicza swobodnego oddychania. Maseczka ochronna doskonale odfiltrowuje zarówno baterie, wirusy i różne zanieczyszczenia. W okresie wzmożonego zagrożenia zarażeniem wirusem maseczki antywirusowe zapewnią niezawodną ochronę przed przeniknięciem drobnoustrojów. Jednorazowe maseczki ochronne z gumką na uszy są ekonomicznym sposobem ochrony osobistej do walki z zarażeniem. Wykonane z wysokiej jakości włókniny, dobrze dopasowane do twarzy nie powodują powstawania szczelin w obszarze policzków i nosa. W okresie jesienno-zimowym korzystanie z maseczki ochronnej pomoże zabezpieczyć się przed infekcjami wirusowymi oraz zanieczyszczeniami takimi jak smog, które przyczyniają się do zachorowania na zapalenie oskrzeli czy niewydolność oddechową.

Maseczki chirurgiczne czy ochronią przed wirusami?

Najprostszą ochroną skóry twarzy i narządów oddechowych przed różnymi drobnymi cząsteczkami są maski chirurgiczne flizelinowe. Takie maski ochronne przez długi czas były używane głównie przez chirurgów na salach operacyjnych. Tym samym zmniejszano ryzyko przeniesienia ewentualnych infekcji na pacjenta przez unoszące się w powietrzu kropelki, a skóra twarzy lekarza była chroniona przed wnikaniem na nią płynów biologicznych podczas operacji.

Obecnie maseczki chirurgiczne noszone są przez ludzi, aby zabezpieczyć się przed wirusami. Zadaniem tych produktów jest zapewnienie fizycznej blokady między błonami śluzowymi a wirusami i bakteriami. Jak chronią? Są efektywną barierą zarówno przed większymi cząsteczkami i aerozolami, które mogą zawierać wirusy. Trzeba pamiętać, że jednorazowe maski chirurgiczne nie nadają się do długiego noszenia. Osoby chore mogą nosić takie maseczki ochronne, by przeciwdziałać rozpylaniu wirusa, który może znajdować się w mikrokroplach pary wodnej.

Maseczki antywirusowe

Maseczki ochronne powinny być nakładane w taki sposób, aby zakrywać usta, nos i podbródek. Należy jest nosić między innymi w miejscach publicznych, aby dystansować się od innych osób np. w sklepach, aptekach. Maseczki antywirusowe są najlepszą metodą walki z rozprzestrzenianiem się infekcji wirusowych. Ważne: nie należy dotykać maseczki podczas jej noszenia. Najnowsze badania na temat wnikania wirusa do tkanek ludzkich wskazują, że podstawowym mechanizmem ich przenoszenia nie są drobne aerozole, ale duże kropelki, tak, więc noszenie masek chirurgicznych jest gwarancją wyższego poziomu ochrony.

 

Maseczki antywirusowe wykonane z przyjaznych dla człowieka materiałów. Idealnie dopasowują się do kształtu twarzy poprzez zastosowanie regulowanego paska na nos oraz elastycznych gumek, zapewniających stabilność. Maseczki chirurgiczne mają zastosowanie, jako wyposażenie dla personelu medycznego, chroniąc przed przedostaniem się drobnoustrojów przenoszonych drogą kropelkową, jednocześnie nie utrudniając oddychania czy mówienia. Poza zastosowaniem medycznym są to również maski ochronne, które można wykorzystać w miejscu pracy, by ustrzec się przed zanieczyszczeniami.

Maseczki chirurgiczne - prosta i skuteczna ochrona.

Maski są wykonane z trójwarstwowego materiału, który jest hipoalergiczny. Skuteczność ochrony przed przedostaniem się infekcji przenoszonych drogą kropelkową przez pacjentów lub personel medyczny wynosi >98%. Biorąc pod uwagę wysoką zdolność filtracji, maski ochronne są jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia przed infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową. Dodatkowo używane na sali operacyjnej minimalizują ryzyko zanieczyszczenia pola operacyjnego, co skutkuje zmniejszeniem prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań pooperacyjnych. 

Założenie maski zajmuje kilka sekund i nie powoduje dyskomfortu u użytkownika. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i zastosowaniu regulowanego paska na nosie, maski medyczne nie tylko chronią, ale także pozostawiają swobodę ruchu twarzy podczas mówienia. Ponadto materiał, z którego wykonane są maski medyczne idealnie przepuszcza powietrze, przez co nie utrudnia oddychania. 

Maski antywirusowe - działanie.

Maski chronią:

  • pacjentów przed infekcjami przenoszonymi przez personel medyczny
  • personel medyczny przed infekcjami przenoszonymi przez pacjentów
  • przed zanieczyszczeniem pola operacyjnego
  • w pracy, przed wdychaniem zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu
  • w życiu codziennym, przed rozprzestrzenianiem się wirusów i infekcji, a także zanieczyszczeń pochodzących z powietrza

Jednorazowe maski ochronne są najprostszym działaniem mającym na celu wyeliminowanie ryzyka zarażenia na wielu płaszczyznach życia. Zdolność filtracji  wynosi >98%. 

Maski ochronne - zastosowanie.

Zastosowanie masek jest szerokie. Są one niezbędnym wyposażeniem personelu medycznego, ale także pełnią ważną rolę dla ochrony zdrowia pracowników magazynów czy warsztatów, gdzie panuje wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza.

Dodatkowo są wykorzystywane w codziennym życiu u osób o obniżonej odporności lub kiedy zwyczajnie nie chcemy zostać zarażeni panującym wirusem grypy czy inną infekcją. 

Maski ochronne sprawdzą się także podczas spaceru, w celu ograniczenia wdychania zanieczyszczeń z powietrza, przepełnionego dymem pochodzącym z kominów fabryk i spalinami samochodowymi.

Droga kropelkowa jest najbardziej popularnym kanałem rozpowszechniania się zarazków. Maski medyczne są pierwszą barierą, którą napotka infekcja zanim dostanie się do organizmu ludzkiego. Zważając na prostotę użytkowania i wysoką skuteczność filtracji istnieje duże prawdopodobieństwo uniknięcia zarażenia dzięki zastosowaniu masek medycznych. 

Ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych to cała grupa chorób zakaźnych charakteryzujących się podobnymi objawami: kaszel, katar, gorączka, ból głowy, poty i ból gardła. W zależności od patogenu w przebiegu choroby przeważają pewne objawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl