Opcje przeglądania
Cena
Producenci

Łuszczyca jest chorobą, która dotyka w Europie ok. 2% populacji. Patogeneza tej choroby nie została szczegółowo wyjaśniona, natomiast wyróżnia się w niej szereg czynników sprzyjających, z których na pierwszy plan wysuwają się czynniki immunologiczne oraz podłoże genetyczne. Z racji tego, że łuszczyca jest chorobą skóry, leczy się ją u lekarzy dermatologów. Warto jednak zaznaczyć, iż wiele preparatów łagodzących zmiany skórne występujące w tej chorobie jest dostępnych bez recepty. W naszym sklepie internetowym można zakupić np. maść na łuszczycę czy krem na łuszczycę, które pomogą w zmniejszeniu dolegliwości skórnych.

Łuszczyca

Magnipsor White, 150g Magnipsor White, 150g
Cena: 130,00 zł
szt.
zobacz więcej

Łuszczyca - co to jest? 

Jak już wspomniano wcześniej, jest to przewlekła, zapalna choroba skóry. Zasadniczo można wyróżnić dwa typy choroby:

  • typ I - jest uwarunkowany genetycznie, a początek występuje zazwyczaj przed 40. rokiem życia
  • typ II - zmiany skórne pojawiają się zazwyczaj w wieku ok. 50-70 lat. 

Pierwsze zmiany, jakie mogą się pojawić w łuszczycy, przeważnie pozostają niezauważone, gdyż są wielkości główki od szpilki (1-2 cm). Dopiero późniejsze objawy skórne stają się zdecydowanie bardziej dokuczliwe, gdy przybierają postać tzw. "blaszek łuszczycowych", czyli czerwonobrunatnych grudek pokrytych srebrzystymi, mocno przylegającymi do zmiany łuskami. Dla niektórych jest to bardzo nieestetyczne, co skłania do wizyty u lekarza lub szukania leczenia na własną rękę.

Jak leczyć... czyli kilka słów o kremach na łuszczycę

Osoby chore na łuszczycę powinny zgłosić się ze swoim problemem do lekarza dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry. Niemniej jednak na rynku istnieje wiele środków, które mają właściwości łagodzące objawy łuszczycy. Krem na łuszczycę pozwala przede wszystkim odpowiednio nawilżyć zmiany. Dzięki zawartym w nim składnikom zapobiega łuszczeniu się skóry oraz zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Są to jego kluczowe właściwości, które w znacznym stopniu powinny ograniczyć występowanie zmian łuszczycowych. Warto zaznaczyć, iż takie miejscowe leczenie trzeba wprowadzić jak najszybciej, aby zapobiec szybkiemu postępowi choroby. W przypadkach, kiedy krem na łuszczycę nie wystarczy w pokonaniu objawów, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem. 

Maść na łuszczycę - inny rodzaj leczenia miejscowego

Maść na łuszczycę w gruncie rzeczy spełnia tę samą funkcję co krem, lecz różnica tkwi w konsystencji. Preparat ten jest zdecydowanie gęstszy od kremu, a nałożenie cienkiej warstwy na zmianę chorobową spowoduje (tak samo jak w przypadku kremu) spowolnienie łuszczenia i miejscowe nawilżenie. Tę formę kuracji najlepiej jest zastosować na noc, kiedy nie będzie nas denerwowała długo utrzymująca się na zmianie tłusta warstwa.

Maść na łuszczycę i krem na łuszczycę - co wybrać? 

Na początek warto zaznaczyć, iż jedną i drugą formę specyfików należy używać bardzo regularnie, gdyż tylko takie postępowanie umożliwi spowolnienie przebiegu choroby. W przypadku osób bardzo aktywnych warto zastanowić się nad stosowaniem miejscowo kremu na dzień natomiast maści na noc. Takie rozwiązanie powinno pomóc w opanowaniu łuszczycy o małym stopniu zaawansowania. Warto wspomnieć, że w przypadku innych form terapii zalecanych przez lekarzy dermatologów, również bardzo ważne jest nawilżanie skóry takimi preparatami jak właśnie krem czy maść na łuszczycę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl