Producenci
Promocje
Mydło Borne, Nevskaya Kosmetika, 80g
Mydło Borne, Nevskaya Kosmetika, 80g
2,00 zł 1,00 zł
szt.

Kurkuma to znana przyprawa wywodząca się z okolic Indii oraz Bliskiego Wschodu. W samym sercu Azji już od stuleci wykorzystywana była do celów kulinarnych, ale również leczniczych. Zawarta w niej kurkumina miała łagodzić bóle menstruacyjne, pomagać przy wrzodach oraz leczyć stany zapalne. Obecnie popularność tego specyfiku znowu wzrasta, ze względu na licznie pojawiające się prace naukowe na temat jego dobroczynnych właściwości. Kurkuma w tabletkach jest najczęściej stosowanym sposobem suplementacji. 

Kurkumina - potężny antyoksydant

 

Kurkuma kojarzy nam się głównie z kuchnią azjatycką. Stanowi podstawę chociażby popularnego curry. Jednak okazuje się, że przyprawa ta jest również bogactwem wyjątkowych składników bioaktywnych. Za żółtą barwę kurkumy odpowiada kurkumina. Zaliczana jest ona do grupy polifenoli, czyli silnych przeciwutleniaczy. Dzięki temu zapobiega stanom stresu oksydacyjnego w organizmie. Istnieją również coraz częstsze doniesienia o hamującym wpływie kurkuminy na rozwój nowotworów.

Kurkuma działa również na układ nerwowy człowieka. Wynika to z obecności w niej tumeronu. Ten związek chemiczny wpływa na namnażanie i różnicowanie komórek nerwowych w mózgu. Dzięki tej właściwości przyprawa uważana jest za jeden ze skuteczniejszych naturalnych środków zapobiegających chorobie Alzheimera oraz łagodzących jej skutki. Jest to również suplement przeciwdziałający udarom mózgu. 

Kurkuma zalecana jest także przy kłopotach z trawieniem. Posiada działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo stymuluje wydzielanie żółci i enzymów trzustkowych odpowiedzialnych za trawienie pokarmów. Wpływa także na produkcję gastryny i sekretyny, czyli podstawowych hormonów układu pokarmowego. Z tego powodu kurkuma znalazła zastosowanie przy leczeniu dysfunkcji trzustki oraz zaburzeń trawienia. Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne wpływa dodatkowo na poprawę odporności organizmu.

Kurkuma - dla kogo?

 

Kurkuma jest w pełni naturalnym środkiem. Może być stosowana przez każdego, niezależnie od wieku. Szczególnie zaleca się ją osobom starszym, ze względu na jej właściwości zapobiegania chorobie Alzheimera. Jednak wpływa ona korzystnie na funkcjonowanie każdego organizmu, zmniejszając stany stresu oksydacyjnego oraz działając przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. 

Kurkuma w tabletkach - stosowanie

 

Kurkuma w tabletkach stanowi najchętniej wybierany sposób suplementacji. Jest on wygodny i umożliwia wprowadzenie do organizmu wszystkich składników aktywnych w bardzo skoncentrowanej dawce. Dostępne są różne preparaty kurkumy w kapsułkach. Najczęściej zawierają one 95% suplementu. W zależności od potrzeb, zaopatrzyć się można w tabletki zawierające od 100 do nawet 700 mg kurkumy w tabletce. Najczęściej zaleca się zażywanie jednej kapsułki dziennie.

Większość tabletek z kurkuminą zawiera dodatek piperyny. Ten związek, pochodzący z czarnego pieprzy, znacznie polepsza wchłanianie kurkuminy w układzie pokarmowym. Imbir pełni natomiast funkcje uzupełniające, wzmacniając przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie kurkuminy. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl