Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Producenci

Do niedawna całkowicie bagatelizowano rolę krzemu w funkcjonowaniu organizmów. Dopiero od kilkunastu lat – po odkryciu, iż zawartość tego pierwiastka w naszym ciele jest nawet dwukrotnie wyższa niż żelaza – lekarze i biochemicy zaczęli prowadzić szczegółowe badania które wykazały, że krzem jest wręcz niezbędny do życia. Wraz z wiekiem jego poziom w organizmie znacząco spada, co okazuje się być bezpośrednią lub czasem pośrednią przyczyną powstawania wielu schorzeń, a nawet nowotworów. Krzem organiczny - wysokiej jakości produkty z krzemem organicznym.

Krzem organiczny właściwości:

Jest niezbędny do prawidłowego rozwoju kośćca, przyspiesza jego zrost i regenerację, chroni przed osteoporozą;

 • Stymuluje wzrost mięśni;
 • Wzmacnia i regeneruje stawy;
 • Uelastycznia ścięgna usprawniając ich funkcjonowanie;
 • Regeneruje skórę, przyspiesza gojenie się ran, także tych wynikających z poważnych problemów skórnych jak łuszczyca, egzemy, trądzik pospolity i różowaty, łupież, grzybica;
 • Zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych, leczy stany zapalne pęcherza;
 • Wzmacnia żyły, wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, pracy serca, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków;
 • Pobudza syntezę kolagenu;
 • Znacznie zwiększa elastyczność, jędrność skóry, hamuje powstawanie zmarszczek, przyspiesza leczenie podrażnień, stanów zapalnych;
 • Obniża ryzyko kontuzji wynikających z dużego wysiłku fizycznego;
 • Poprawia kondycję włosów i paznokci;
 • Zapobiega odkładaniu się „złego” cholesterolu;

Krzem organiczny

Krzem organiczny jest nowatorskim produktem, adresowanym do osób, chcących podnieść jakość swojego zdrowia i codziennego funkcjonowania. Ten pierwiastek przyswajany jest przez ludzki organizm w ograniczonej ilości, gdyż obecnie produkowana żywność zostaje przetwarzana w dużym stopniu, co zaniża poziom krzemu w codziennej diecie. Z tego względu konieczna okazuje się jego suplementacja – odpowiedzią na podobne potrzeby staje się krzem organiczny w płynie, którego przyjmowanie jest proste i nie uciążliwe, a skuteczność potwierdzona wieloma pozytywnymi opiniami.
Krzem do picia – wygodna forma suplementacji
Dostępną postacią krzemu, dedykowaną osobom z potrzebą suplementacji tego pierwiastka jest krzem w płynie. Sposób jego przyjmowania jest prosty – trzy razy dziennie przed posiłkiem należy spożywać piętnaście mililitrów płynu. Przed połknięciem warto utrzymać go w jamie ustnej ponad minutę, gdyż zapobiega on chorobom przyzębia oraz ewentualnym stanom zapalnym. Krzem organiczny w płynie dostępny jest w wielu aptekach i sklepach, dystrybuujących zdrowe suplementy diety. Warto zwrócić uwagę na rzetelność i wiarygodność sprzedawcy, w celu nabycia krzemu najwyższej jakości. Tylko wtedy spełni on swoje faktyczne funkcje, korzystnie oddziałując na ludzkie zdrowie.


Organiczny krzem do picia z borem – krzem Silor B


Najczęściej spotykaną postacią krzemu w płynie jest krzem organiczny Silor B – w jego składzie pojawia się również bor, jako równie cenny i niezbędny dla zdrowia element. Dwa uzupełniające się pierwiastki tworzą wspólnie prozdrowotny suplement, którego skuteczne działanie jest wielokierunkowe. Wodorozpuszczalny krzem oraz bor stają się więc sposobem na utrzymanie optymalnej formy zdrowotnej, jak również na zapobieganie wielu chorobom.


Krzem organiczny działanie


Zastosowanie wspomnianego krzemu okazuje się wyjątkowo szerokie – jego działanie celuje bowiem w rozmaite sfery organizmu człowieka, okazując się posiadać dobroczynny wpływ na na różne jego obszary: - krzem bierze udział w procesie metabolicznym - przyspiesza regenerację komórkową - wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, przez co przyczynia się do - utrzymania zdrowia kości oraz stawów - stanowi pierwiastek składowy ludzkiej skóry, a w postaci suplementu - nadaje jej elastyczność oraz wygładza zmarszczki – stosowany także w leczeniu podrażnień oraz chorób skóry - dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego – chroni mięsień sercowy, zwiększa elastyczność tętnic oraz żył, zapobiega miażdżycy oraz powstawaniu żylaków i hemoroidów - działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo oraz antybakteryjnie - zwiększa stopień przyswajania witamin oraz minerałów, zawartych w pożywieniu oraz innych suplementach diety - korzystnie wpływa na wygląd człowieka – w widoczny sposób oddziałuje bowiem na włosy, skórę oraz paznokcie chroni przed wolnymi rodnikami oraz utleniaczami, wykazując działanie antynowotworowe - niweluje stopień odkładanego cholesterolu - znacząco wzmacnia system immunologiczny, podnosząc odporność ludzkiego organizmu i ograniczając skłonność do infekcji - w ginekologii oddziałuje pozytywnie na schorzenia kobiecych obszarów intymnych, ogranicza nadmierne krwawienia, ułatwia również zajście w ciążę Można więc uznać, że krzem z borem Silor + B tworzą dobroczynne połączenie, stając się źródłem zdrowia i wpływając na wiele obszarów ludzkiego organizmu. Pierwiastki te wykorzystywane są zarówno w oddziaływaniu terapeutycznym, jak i profilaktycznym w wielu schorzeniach i nieprawidłowościach pojawiających się w ciele człowieka.


Formy występowania krzemu organicznego


Warto wspomnieć, że krzem organiczny w płynie nie jest jedyną postacią występowania wspomnianego pierwiastka. Krzem pojawia się bowiem również w formie żelu lub kremu, a roztwór płynny może być wykorzystywany także do wykonywania okładów. Z uwagi na regeneracyjne właściwości krzemu, wpływa on bowiem korzystnie na gojenie się ran i łagodzenie podrażnień. Zewnętrzne stosowanie krzemu organicznego ma na celu nie tylko regenerację komórek, lecz również podnosi jakość wizualną skóry, włosów oraz paznokci. Krzem jest więc stosowany także w celu zachowania zdrowego i atrakcyjnego wyglądu, zarówno w odniesieniu do kobiet, jak i mężczyzn.


Krzem organiczny opinie


Stosowanie wspomnianego krzemu organicznego wywołuje zauważalne rezultaty, które potwierdzane są przez jego użytkowników. Pozytywne opinie odnoszące się do tego produktu z pewnością zachęcają do podjęcia próby jego stosowania. Osoby długotrwale zmagające się z określonymi dolegliwościami, cierpiące na rozmaite schorzenia i choroby odczuwają znaczną poprawę jakości funkcjonowania dzięki suplementacji krzemem organicznym. Zniwelowanie objawów bólowych, jak również stanów zapalnych i korzystny wpływ na wygląd oraz sferę poznawczą to jedne z najczęściej pojawiających się pozytywnych skutków przyjmowania krzemu Silor B. Wydaje się więc, że wobec pozytywnych opinii i zadowolenia dotychczasowych konsumentów omawianego suplementu, warto podjąć próbę skorzystania z jego dobroczynnych właściwości. Należy zaznaczyć, że krzem organiczny Silor + B nie wywołuje skutków ubocznych, stając się bezpiecznym produktem, wykazującym działanie prozdrowotne. Reasumując, można uznać że prezentowany suplement zawierający krzem oraz bor w płynie przyczynia się do podniesienia zdrowia oraz usprawnia całościowe działanie ludzkiego organizmu. Jego stosowanie okazuje się celowe i zasadne wobec każdego człowieka, gdyż optymalizacja poziomu wspomnianych pierwiastków w ludzkim organizmie staje się niezbędna dla utrzymania zdrowia. Wydaje się więc, że wobec korzystnych opinii, potwierdzających skuteczność krzemu organicznego, może on zostać wykorzystany w codziennej suplementacji przez każdego. Dodatkowym atutem produktu jest bezpieczeństwo jego stosowania, gdyż suplement ten cechuje się brakiem skutków ubocznych. Można więc uznać, że warto podjąć próbę suplementacji krzemem, w celu zaobserwowania pozytywnych rezultatów we własnym organizmie.

Krzem organiczny – pierwiastek zdrowia i młodości


Krzem to drugi pod względem ilości pierwiastek, który występuje w skorupie ziemskiej – jego obecność najsilniej zaznacza się w piasku, kwarcu i wielu rodzajach skał. Jednocześnie jest minerałem, który można znaleźć także w ludzkim ciele – jest jednym z podstawowych składników tkanki łącznej, czyli kości, chrząstki, skóry oraz tkanki podtrzymującej. Jego obecność jest niezbędna do biosyntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dodatkowo wpływa korzystnie na włosy i paznokcie. Już Ludwik Pasteur – francuski chemik i mikrobiolog – sformułował tezę, iż obecność krzemu jest niezbędna do zachowania zdrowia i młodości. Jednak jego obecność w ludzkim organizmie drastycznie maleje wraz z upływem lat – dlatego konieczne jest jego uzupełnianie. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na niezwykle istotną kwestię. Otóż wiele osób przyjmuje krzem mineralny, którego podstawową wadą jest to, iż posiada niską wchłanialność. Rozwiązaniem jest krzem organiczny, którego prozdrowotne właściwości i wysoki stopień wchłaniania zostały potwierdzony w wielu badaniach.

1.KRZEM ORGANICZNY – WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE


Krzem organiczny to nic innego jak nieutleniona i rozpuszczalna w wodzie postać krzemu podstawowego. Dzięki swoim cechom chemicznym jest aktywny i bardzo dobrze przyswajalny przez organizm ludzki – i to już na poziomie komórkowym. Krzem organiczny efekty zdrowotne osiąga dzięki dwóm cechom – po pierwsze dobrze łączy się z wodą (co umożliwia jego cyrkulację razem z krwią), a po drugie niejako odpycha wodę (co ułatwia przenikanie minerału przez ochronną powłokę skóry). Podstawowe właściwości krzemu organicznego to:

nietoksyczność,
wysoka przyswajalność,
szybkie działanie i docieranie w pierwszej kolejności do miejsc, które bolą, nie funkcjonują w sposób prawidłowy lub są zniszczone,
brak efektów ubocznych.
Dodatkowym plusem krzemu organicznego jest to, iż można go stosować przez dłuższy okres czasu (gdyż nie wywołuje żadnych skutków ubocznych), a jednocześnie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby stosować go w połączeniu z innymi preparatami. Dzięki temu krzem organiczny zastosowanie posiada niezwykle szerokie – jest stosowany między innymi w preparatach wzmacniających kości, stawy. układ krążenia, skórę czy paznokcie. Krzem organiczny opinie „pierwiastka młodości” – nadawane mu przez wielu badaczy – zyskuje dzięki swojemu pozytywnemu oddziaływaniu na organizm człowieka. Wielu z nich podkreśla, iż krzem organiczny działanie ma naprawdę szerokie. Jego obecność wywołuje niezwykle pozytywne skutki – zwłaszcza w trzech przypadkach:

chorobie zwyrodnieniowej stawów (krzem stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, odbudowuje chrząstkę stawową, łagodzi ból i stany zapalne, bierze udział we wzroście i mineralizacji kości, zapobiega osteoporozie),
chorobach układu krążenia (pomaga utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych, minimalizuje ryzyko choroby niedokrwiennej serca, wpływa na sprawność zastawek serca, w znaczący sposób regeneruje tkanki układu krążenia),
choroby skóry (w widoczny sposób spowalnia procesy starzenia, zapobiega stanom zapalnym, leczy zmiany trądzikowe, likwiduje przebarwienia).
Dodatkowo krzem organiczny ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost, wzmacnia paznokcie, wzmacnia system odpornościowy organizmu, wpływa na przyspieszanie procesów gojenia się skóry i tkanek, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Warte podkreślenia jest także to, iż badania przeprowadzone we Francji udowodniły, iż krzem – dzięki redukcji absorpcji aluminium – może zmniejszać i minimalizować ryzyko zapadania na chorobę Alzheimera. Zatem krzem organiczny to taki minerał, którego nie może zabraknąć w ludzkim organizmie. Jego ilość maleje wraz z wiekiem – dlatego też niezbędne jest jego uzupełnianie. Tylko wtedy możliwe jest jak najdłuższe zachowanie młodości i zdrowia.

2. SILOR + B – PREPARAT ZAWIERAJĄCE KRZEM ORGANICZNY


Krzem można dostarczać organizmowi za pomocą odpowiedniej diety – na przykład spożywając owies, jęczmień, żyto, rośliny strączkowe bądź skrzyp polny. Jednak jego wchłanialność z pożywienia waha się w granicach 3% – to zdecydowanie zbyt mało, aby przyniósł zadowalające efekty. Na szczęście istnieją odpowiednie preparaty, których skład jest niezwykle bogaty w ten cenny pierwiastek. Preparatem polecanym dla wszystkich jest Silor B – czyli suplement diety, który w swoim składzie zawiera nie tylko krzem, ale także bor. Krzem z borem gwarantuje zwielokrotnione działanie – dobroczynne właściwości krzemu są uzupełnione obecnością boru, który odpowiada za metabolizm wapnia i magnezu, produkcję estrogenów i testosteronu, a dodatkowo działa antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo oraz ściągająco. Krzem organiczny Silor B jest dostępny w dwóch postaciach – w formie płynnej (czyli jako krzem do picia i krzem w płynie do płukania jamy ustnej) oraz pod postacią żelu. Organiczny krzem do picia z borem należy przyjmować przed posiłkami – 3 razy dziennie po 15 ml. W przypadku stosowania zewnętrznego może być używany jako spray (na twarz, ciało i włosy) bądź wykorzystywany do robienia okładów. Najbardziej popularny jest krzem do picia – opinie jakie uzyskuje wśród konsumentów wskazują, iż jego zażywanie w pozytywny sposób wpływa na cały organizm. Jego podstawowe właściwości to:

powoduje szybszą regenerację komórek,
wzmacnia kości i stawy,
chroni skórę przed procesami starzenia,
wspomaga leczenie chorób skóry, takich jak trądzik, liszaje oraz wszelkiego rodzaju uczulenia i alergie,
wspomaga pracę układu krwionośnego,
przyspiesza procesy gojenia,
wykazuje właściwości przeciwzapalne,
podnosi odporność,
wzmacnia włosy i paznokcie,
łagodzi żylaki i hemoroidy,
wspomaga walkę z otyłością,
zwiększa przyswajalność witamin oraz wapnia,
zmniejsza krwawienia,
poprawia pamięć i procesy myślowe,
zapobiega chorobom przyzębia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl