Producenci

Kolagen to naturalny związek występujący w ludzkim ciele. Kolagen syntetyczny oraz kolagen odzwierzęcy stanowią bardzo popularne składniki kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery. Działanie kolagenu powoduje, że kości i organy wewnętrzne są zdrowie, a skóra jędrna, elastyczna i gładka. Niestety z wiekiem organizm traci zdolność produkowania nowych włókien kolagenowych. Pojawiają się wtedy zmarszczki, skóra zaczyna wiotczeć, a włosy wypadać. Aby zatrzymać ten proces warto stosować warto stosować kolagen do picia lub kolagen w tabletkach. 

Kolagen

Kolagen na stawy, Yango, 500ml Kolagen na stawy, Yango, 500ml
Producent: Yango
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolagen Naturalny Platinum, Colway, 200ml Kolagen Naturalny Platinum, Colway, 200ml
Producent: Colway
Cena: 547,00 zł
( 1 l = 2 735,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Kolagen Premium, Yango, 500ml Kolagen Premium, Yango, 500ml
Producent: Yango
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolagen PRO, 30 saszetek Kolagen PRO, 30 saszetek
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolagen Vege, Colway, 45ml Kolagen Vege, Colway, 45ml
Producent: Colway
Cena: 227,00 zł
( 1 l = 5 044,44 zł )
szt.
zobacz więcej

Właściwości kolagenu

Głównymi właściwościami kolagenu są jego elastyczność i wytrzymałość. To właśnie one umożliwiają mu utrzymywanie skóry w dobrej kondycji. Substancja ta działa również od wewnątrz - chroni narządy takie jak nerki, żołądek czy wątrobę poprzez tworzenie wokół nich warstwy ochronnej. 

Swoją rolę odgrywa również w układzie odpornościowym poprzez zapobieganie powstawaniu drobnoustrojów, toksyn oraz komórek rakowych.

Powoduje, że skóra jest gładka, elastyczna i zachowuje swój zdrowy, młody wygląd. Kolagen stanowi aż 60% wszystkich białek skóry. W znaczący sposób wpływa na kondycję i wygląd całego ciała. Kiedy naturalny kolagen zaczyna zanikać, a produkcja nowych białek zaczyna spowalniać, wtedy skóra zaczyna się starzeć. 

Kolagen, a starzenie się skóry - dłuższa młodość

Organizm zdrowego i młodego człowieka automatycznie produkuje odpowiednie ilości kolagenu i właściwie je wymienia.  W ten sposób uszkodzone tkanki stale podlegają regeneracji. Niestety, z upływem lat w organizmie zanika zdolność do produkcji i odtwarzania włókien kolagenowych. W efekcie obumiera więcej komórek naturalnego kolagenu niż zostaje wyprodukowanych. Naukowcy przeprowadzający badania nad tym zjawiskiem udowodnili, że proces ten rozpoczyna się to dziać już w okolicach 26 roku życia. Potęgują go czynniki z jakimi na co dzień zmaga się każdy człowiek, takie jak stres, choroby, intensywny wysiłek fizyczny, a nawet warunki atmosferyczne. U kobiet 5 lat po menopauzie ilość produkowanego kolagenu zmniejsza się aż o 30%! Dlatego też jego suplementacja jest niezwykle istotna i choć nie zatrzyma on procesu starzenia, to jest w stanie znacznie go opóźnić. 

Suplementacja kolagenu - dlaczego warto?

Śladowe ilości kolagenu znajdują się w niektórych pokarmach. Jednakże jest ich na tyle mało, że przy codziennej diecie nie niemal niemożliwym jest uzupełnienie niedoborów. O wiele lepszym i skuteczniejszym sposobem na uzupełnienie zawartości kolagenu w organizmie jest jego suplementacja. Kolagen w płynie oraz kolagen w tabletkach dobrze i szybko przyswajają się w organizmie. Efektem takiej suplementacji jest odżywiona i elastyczna skóra oraz mocne włosy. Odżywiona skóra głowy i cebulki spowodują, że włosy staną się mniej podatne na wypadanie. Co ciekawe, przyjmowanie kolagenu może pomóc rozprawić się z uporczywym celullitem. 

Regularnie przyjmowany kolagen w płynie lub kolagen w tabletkach wpływa nie tylko na urodę, ale również na narządy wewnętrzne, stawy oraz układ kostny. Suplementując kolagen warto zażywać również witaminę c, która przyspiesza produkcję nowych włókien. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl