Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kadzidełka zapachowe od wielu lat są używane do odprawiania obrządków religijnych. Z racji intensywnego zapachu, kadzidełka pozwalały na głębsze przeżywanie danych rytuałów oraz wszystkich emocji z nimi związanych. Używane były także przy medytacjach, gdzie miały charakter stricte duchowy. Kadzidełka zapachowe są znane w wielu kulturach, ich wykonanie jest całkiem proste, dlatego są niezwykle popularne. W dzisiejszych czasach pełnią rolę dopełniającą wystrój domu wyjątkowym i mistycznym zapachem. Często są umieszczane w specjalnych kominkach.

Kadzidełka

Kadzidełka patyczkowe

Ich kształt przypomina patyczki, których końcówkę się podpala, dzięki czemu wydobywa się z nich zapach. Kadzidełka zapachowe są niezwykle popularne w wielu wariantach. Dzięki tak dużej różnorodności zapachów każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo, zapach kadzidła zmienia klimat w mieszkaniu lub domu i dodaje niepowtarzalnego aromatu. Mówi się, że kadzidełka zapachowe posiadają także wiele właściwości leczniczych. Samo używanie kadzidełek często wpływa na polepszenie nastroju, zredukowanie stresu i pozytywny relaks w domowym zaciszu. Ich cena nie jest wysoka, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić. Kadzidełka zapachowe mogą być doskonałym przedmiotem prezentu dla bliskiej osoby, ale także obiektem przyjemności dla nas samych. Aromaterapia jest niezwykle popularna w dzisiejszych czasach.

Kadzidełka stożkowe

Niezwykle popularne są także kadzidełka stożkowe. Można je umieszczać w specjalnych kominkach, dzięki którym dym wygląda bardzo wyjątkowo. Dzięki temu są one najbardziej pożądane zaraz po kadzidełkach patyczkowych. Kadzidełka stożkowe najczęściej były stosowane przy medytacji i obrządkach religijnych. W dzisiejszych czasach także stanowią element dekoracyjny i dodatek zapachowy domu lub mieszkania. Warto zakupić kominek do kadzidełek typu backflow, w którym dym kierowany jest w dół i tworzy imitację dymnego wodospadu. To naprawdę wyjątkowy i przyjemny dla oczu widok. Kadzidełka stożkowe świetnie się spełniają dla ludzi lubiących mistyczne klimaty.

Kominki zapachowe 

Kominki zapachowe są niezbędnymi elementami potrzebnymi do aplikacji wosków zapachowych i olejków eterycznych. Ich działanie polega na umieszczeniu substancji na kominku i podgrzaniu np. dzięki świecy, dzięki czemu zostanie uwolniony specyficzny zapach. Kominki zapachowe są także uniwersalnym dodatkiem dekoracyjnym do domu. Z reguły są wykonane z kamienia, szkła, metalu czy drewna, dzięki czemu świetnie wpasowują się w niemalże każde wnętrze. Istnieją dwa rodzaje kominków zapachowych: kominki do wosku oraz kominki na olejki. Mają one nieco inny kształt, jednak przeznaczenie jest takie samo. Oba służą do podgrzewania. Oba kominki zapachowe różnią się pojemnością miseczki i wysokością. Z reguły kominki na olejki są niższe. Kominki do wosku posiadają więcej miejsca na świeczkę typu tealight. Wprowadzanie aromaterapii w domu wychodzi bardzo tanio, ponieważ zarówno kominki do woskukominki na olejki jak i kadzidełka są niezwykle tanie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl