Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Witaminy i minerały odgrywają ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Do jednych z ważniejszych należy jod — kojarzony przede wszystkim z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy — gruczołu dokrewnego. Charakterystyczny pierwiastek należy do grupy fluorowców i wyróżnia się niebiesko-czarną barwą. Niedobory jodu mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Mimo tego, że jod częściowo dostarczamy w pokarmach i pijąc wodę mineralną, warto obserwować swój organizm, by nie narażać się na niepotrzebny dyskomfort.

Jod

Niedobory jodu — jakie są objawy?

Odpowiedni poziom jodu w organizmie zapewnia witalność i odpowiednią pracę układu nerwowego, krwionośnego i mięśniowego. Reguluje także procesy wzrostu i dojrzewania komórek. Jod ponadto jest niezbędny do produkcji tyroksyny i trójjodotyroniny, hormonów wpływających na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek organizmu.

Niedobory jodu w organizmie może skutkować powstawaniem wola tarczycy. Co więcej, w stanach niedoboru tego pierwiastka dzieci mają trudności z uczeniem się i koncentracją, następuje także spowolnienie wzrostu. U dorosłych konsekwencje mogą być jeszcze poważniejsze: brak dostatecznej ilości jodu prowadzić może to upośledzenia funkcji rozrodczych u obu płci, a u kobiet dodatkowo utrudnić utrzymanie ciąży. Często skutkuje również niewydolnością tarczycy.

Co zatem powinno zwrócić naszą uwagę? Wśród niepokojących objawów, które mogą wynikać z niedoboru jodu, można wymienić:

- uczucie ciągłego zmęczenia,

- spowolnione ruchy,

- senność,

- przyspieszone tętno,

- uczucie apatii i znużenia

- łamliwe, suche włosy, kruche paznokcie,

- drżenie kończyn.

Wszelkie niepokojące nas objawy powinno się zgłosić lekarzowi, który doradzi i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Jod jest potrzebny w ściśle określonych ilościach i nie warto na stosować go na własną rękę, ryzykując wystąpienie dodatkowych komplikacji.

Suplementacja jodu — jaki jod wybrać?

Jod jest pierwiastkiem, który z łatwością możemy dostarczać wraz z pokarmem, wodą czy solą jodowaną. Jednak w zależności od osobniczych potrzeb organizmu mogą to nie być wystarczające dawki. Dodatkowo często nie mamy czasu na przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. W takiej sytuacji dobrze sprawdza się jod do picia.

Jod do picia — zalety

Wysoka przyswajalność i łatwość dawkowania to cechy wyróżniające jod do picia. Zalecany jest przy zaburzeniach hormonalnych, schorzeniach takich jak niedoczynność tarczycy i miażdżyca oraz wielu innych stanach wzmożonego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jod do picia to suplement, który w intensywny sposób pomaga uzupełnić braki jodu w organizmie. Sprawdzi się również u kobiet w ciąży i matek karmiących (po konsultacji z lekarzem), u których szczególnie istotna okaże się suplementacja jodu.

Co więcej, jod do picia posiada unikalną recepturę, która zapewnia nie tylko wysoką przyswajalność, ale także jest bezpieczna dla wątroby. Poręczna butelka sprawia, że nawet w czasie wyjazdu istnieje możliwość komfortowego kontynuowania suplementacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl