Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Na każdym kroku jesteśmy narażeni na działanie alergenów, które mogą na nas mieć najróżniejszy wpływ. Kontakt z niektórymi z nich może objawiać się zmianami skórnymi, czyli egzemą. Powoduje ona na skórze rozległy stan zapalny, którego przyczyną może być wrodzona skłonność do alergii oraz bardzo sucha skóra. Niewystarczająco nawilżona skóra nie jest w stanie odpowiednio nas chronić i powstrzymywać przenikanie alergenów ze środowiska wgłąb skóry. Stosowanie maści na egzemę ograniczy rozprzestrzenianie się egzemy i załagodzi jej objawy. Kremy na egzemę mają działanie regenerujące i wzmacniające skórę.

Egzema

Czym jest egzema?


Egzema inaczej nazywana jest atopowym zapaleniem skóry i jest ona jedną z najczęstszych chorób alergicznych. Nie jest ona chorobą zakaźną, ale z pewnością powoduje znaczny dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności, dlatego warto dołożyć starań by załagodzić jej objawy. 

Egzema objawia się na początku drobnymi grudkami, które po przekształceniu się w pęcherzyki powodują swędzenie. Pęcherzyki pękają i powodują rozległe wykwity na skórze. Chociaż po dłuższym czasie obrzęk skóry ustępuje, to w skórze zachodzą trwałe zmiany objawiające się przebarwieniami, zgrubieniem czy zmniejszeniem sprężystości skóry.

Stosowanie maści na egzemę jest niezbędne w walce z tym nieprzyjemnym problemem, ponieważ wspomaga regenerację skóry, zmniejszenie obrzęków i zapewnia niezbędne nawilżenie. Maści i kremy na egzemę to specyfiki przygotowane specjalnie z myślą o osobach cierpiących na atopowe zapalenie skóry, nie powinny być zastępowane emulsjami, oliwkami czy perfumowanymi kosmetykami nie przeznaczonymi do walki z tym schorzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl