Opcje przeglądania
Producenci

Berberyna to bioaktywna substancja pozyskiwana z roślin odmiany berberysu i cynowodu. Z korzeni tych roślin pozyskuje się alkaloid uznawany za jeden z najsilniejszych naturalnych suplementów, który w przeszłości ceniony był bardzo w medycynie ludowej (suszone owoce berberysu dodawano do herbaty lub sporządzano odwary). Również medycyna chińska bardzo ceniła sobie berberynę, uznając ją za panaceum na wiele dolegliwości. Ze względu na potwierdzone naukowo zdrowotne właściwości berberyny, substancję tę można znaleźć w wielu preparatach jako berberyna suplement.

Berberyna

Do pozyskiwania berberyny z rośliny berberysu wykorzystuje się: korzeń, korę, owoce i liście. Z liści, w dawnych czasach robiono napary w schorzeniach dróg żółciowych lub wątroby. Z owoców berberysu można robić przetwory – soki, syropy lub dżemy. Poza berberyną owoce berberysu są źródłem cennych witamin – C,E,P bardzo pomocnych w jesienno-zimowych przeziębieniach. Ponadto, owoce berberysu posiadają sporo minerałów, pektyn i błonnika.

Właściwości berberyny

Sama berberyna posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antydepresyjne, antyseptyczne, wykazuje działanie pomocne w zapobieganiu nowotworom. Potwierdzono lecznicze działanie berberyny w problemach gastrycznych, w podwyższonym poziomie cholesterolu, podwyższonym poziomie cukru we krwi oraz w schorzeniach sercowo-naczyniowych.

Po suplementy posiadające w swoim składzie berberynę powinni sięgać cukrzycy, osoby otyłe zmagające się z dużym poziomem cholesterolu, osoby które chciałyby zrzucić nadmiar kilogramów – berberyna wykazuje właściwości podkręcające metabolizm, co pomaga skutecznie zrzucić wagę.

Berberyna a cukrzyca

Szczególnie cenne jest działanie berberyny w walce z cukrzycą – zmniejsza odporność na insulinę, pomaga w rozkładzie cukrów, zmniejsza wchłanianie cukrów oraz zmniejsza wytwarzanie glukozy w wątrobie, korzystnie wpływa na florę bakteryjną w jelitach sprzyjając namnażaniu się pożytecznych bakterii jelitowych, pomaga w wydzielaniu insuliny przez trzustkę. Berberyna suplement jest bardzo pomocnym preparatem w walce z tą chorobą.

Wachlarz zdrowotnych właściwości berberyny:

  • na cholesterol i serce jak dzwon - berberyna dzięki swoim właściwościom obniża poziom cholesterolu co ma ochronny wpływ na serce i naczynia krwionośne,
  • na utrzymanie szczupłej sylwetki – przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej oraz reguluje działanie hormonów odpowiedzialnych za gospodarkę tłuszczową organizmu, dzięki temu szybciej chudniemy lub łatwiej nam utrzymać szczupłą sylwetkę oraz poprawić kondycję organizmu,
  • wpływa korzystnie na pracę mózgu oraz poprawę pamięci, zapobiega uszkodzeniu neuronów,
  • działa profilaktycznie na powstawanie zakrzepów, zatorów, zwężenia naczyń krwionośnych,
  • może być uznawana jako łagodny środek antydepresyjny dzięki właściwościom enzymu odpowiedzialnego za rozkład serotoniny, neuroprzekaźnika wpływającego na dobre samopoczucie.

Berberyna suplement – czyli co zrobić jeśli nie mamy berberysu w ogródku.

Berberyna dostępna jest w wielu suplementach diety dostępnych w sieciach sprzedaży. Preparaty występują najczęściej w postaci kapsułek lub tabletek i zawierają różne wielkości ekstraktu korzenia berberysu. Preparaty najczęściej polecane są sportowcom jako pomoc w utrzymaniu dobrej sylwetki i osobom z nadwagą, jednak warto po nie sięgnąć wszystkim tym, którzy mają problemy z poziomem cukru we krwi, z cholesterolem oraz zapobiegawczo w niekorzystnej aurze aby wzmocnić i ochronić swój organizm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl