Producenci
Promocje
Kwercetyna 98,6%, LifeOne, 90g
Kwercetyna 98,6%, LifeOne, 90g
99,00 zł 69,99 zł
szt.
Cranberry (Żurawina), Medica Herbs, 60 kapsułek
Cranberry (Żurawina), Medica Herbs, 60 kapsułek
20,99 zł 9,99 zł
szt.
Reishi, Medica Herbs, 60 kapsułek
Reishi, Medica Herbs, 60 kapsułek
24,89 zł 9,99 zł
szt.
Bambusowe chusteczki z balsamem, Zuzii, 40 sztuk
Bambusowe chusteczki z balsamem, Zuzii, 40 sztuk
3,90 zł 2,99 zł
szt.
Bambusowe chusteczki higieniczne, Zuzii, 8 sztuk
Bambusowe chusteczki higieniczne, Zuzii, 8 sztuk
6,99 zł 4,99 zł
szt.
Bambusowe chusteczki higieniczne, Zuzii, 100 sztuk
Bambusowe chusteczki higieniczne, Zuzii, 100 sztuk
7,99 zł 5,99 zł
szt.
Papier toaletowy bambusowy, Zuzii, 6 sztuk
Papier toaletowy bambusowy, Zuzii, 6 sztuk
14,79 zł 7,99 zł
szt.
Po co ten Jod?
Po co ten Jod?
24,90 zł 9,99 zł
szt.
Po co ten Magnez?
Po co ten Magnez?
24,90 zł 9,99 zł
szt.
Czym jest CBD?, Potencjał terapeutyczny CBD
Czym jest CBD?, Potencjał terapeutyczny CBD
59,00 zł 49,99 zł
szt.

Stawianie baniek to skuteczna metoda lecznicza, praktykowana jeszcze w czasach starożytnych. Zaliczane do zabiegów medycyny niekonwencjonalnej, bywa polecane także przez lekarzy. W porównaniu do baniek ogniowych, bańki bezogniowe pozwalają na uzyskanie większej precyzji i są uznawane za bezpieczniejsze rozwiązanie.  Bańki bezogniowe to naturalny sposób na pozbycie się wielu uciążliwych dolegliwości. W wyniku wytworzonego w bańce ciśnienia, dochodzi do zassania naczyń krwionośnych - organizm może wówczas samodzielnie przystąpić do zwalczania infekcji, poprzez produkcję odpowiednich przeciwciał.Bańki bezogniowe są szczególnie polecane przy przeziębianiach charakterze wirusowym, astmie, zapaleniu płuc czy zapaleniu oskrzeli. Ich stawianie przyczynia się do budowy naturalnej, solidnej bariery immunologicznej organizmu, ułatwia oddychanie oraz niweluje bóle krzyżowo-lędźwiowe przy zapaleniu korzonków. Bańki bezogniowe zalecane są także przy dolegliwościach towarzyszących menstruacji.

Szczególnie w ostatnich latach zaobserwować można wyraźny zwrot ku zdrowemu życiu i naturalnym metodom leczenia. Jednym z takich znanych już od dawna sposobów na wiele chorób i dolegliwości są bańki, które w Polsce znane są już od XVI wieku, a przybyły tu jako cudowne panaceum medycyny chińskiej i arabskiej. Tradycyjne bańki ogniowe można było kiedyś spotkać w niemal każdym domu, a starsze pokolenie dobrze wiedziało jak je przestawiać, by dobrze spełniały swoją rolę oraz tak, żeby uniknąć poparzenia. Jednak czasy się zmieniają, dlatego dziś potrzebujemy rozwiązań bardziej bezpiecznych i wygodnych. Właśnie z myślą o tym powstały bańki bezogniowe, które mają te same właściwości co ich tradycyjne odpowiedniki, jednak są o wiele bezpieczniejsze.

Bańki próżniowe a tradycyjne

Bezogniowe bańki lekarskie przypominają swoim kształtem tradycyjne bańki. Nie trzeba jednak w ich przypadku stosować otwartego ognia podczas przykładania. Taka nowa metoda jest możliwa dzięki temu, że bańki bezogniowe mają wbudowany specjalny wentyl, do którego przykłada się dołączoną do zestawu pompkę, aby odessać powietrze. Cały proces leczenia polega na tym, że pod wpływem podciśnienia, które zasysa skórę, tworzą się specyficzne krwiaki, które zmuszają organizm do przeciwstawienia się chorobie. Wszystko to odbywa się przy pomocy monocytów, które właśnie wtedy zostają uaktywnione do walki za chorobą.

Kiedy stosuje się bańki lekarskie bezogniowe?

Bańki lecznicze bezogniowe mają takie samo zastosowanie co tradycyjne bańki. Używa się ich w wielu chorobach i dolegliwościach, przede wszystkim związanych za przeziębieniami oraz grypą. Do głównych dolegliwości, przy których stosuje się banki bezogniowe należą:

 • zapalenia płuc,
 • infekcje górnych dróg oddechowych,
 • zapalenia oskrzeli,
 • angina,
 • grypa,
 • ogólne osłabienie organizmu i układu odpornościowego,
 • bóle reumatyczne.
 • rwa kulszowa,
 • bóle kręgosłupa lędźwiowego,
 • astma oskrzelowa,
 • zapalenia stawów i wiele, wiele innych.

Prócz walki z nieprzyjemnymi dolegliwościami, bańki próżniowe znajdują również zastosowanie w masażach relaksacyjnych oraz w niektórych zabiegach akupunktury.

Na czym polega stawianie baniek bezogniowych?

Bańki bezogniowe dla dzieci są naprawdę bardzo proste w obsłudze i bez problemu każdy rodzic może postawić je swojemu dziecku w razie potrzeby. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by bańki bezogniowe dokładnie umyć ciepłą wodą za mydłem. Do użycia jednak należy je dobrze wysuszyć. Aby postawić bańki lecznicze bezogniowe należy posmarować skórę czymś tłustym, najlepiej oliwką dla dzieci lub naturalnym środkiem typu olej kokosowy. Bańki, szczególnie w przypadku dzieci, nie powinny znajdować się na skórze dłużej niż 5-10 minut. Jeśli chodzi o dorosłych, czas ten można wydłużyć do 15-20 minut. Warto także pamiętać, by pomieszczenie, w którym wykonujemy zabieg było dostatecznie dobrze przewietrzone i ciepłe. Kiedy bańki zostaną już postawione, należy chorego dobrze okryć.

Gdzie stawiać bańki bezogniowe dla dzieci?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych baniek, bańki próżniowe stawia się przede wszystkim na plecach. Nie stawiamy ich jednak w okolicach łopatek kręgosłupa oraz nerek. Oprócz tego możemy zastosować je również na klatce piersiowej, jednak nie na sercu. Trzeba również pamiętać, by nie stawiać baniek na znamionach.

Jak bańki zdejmować i co jeszcze warto wiedzieć?

Zdejmowanie baniek jest równie proste co ich przykładanie. Nie wolno bańki nigdy odrywać na siłę. Sama odejdzie ona od ciała jeśli przyłożymy palce po dwóch jej brzegach. Warto pamiętać o tym, że po takim zabiegu powinno się zostać w domu, a szczególnie ważne jest by przez dwie godziny od zabiegu nie wychodzić na dwór.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego środka leczniczego, także jeśli chodzi o bańki, zachować należy pewną ostrożność. Przede wszystkim nie należy stawiać ich kobietom w ciąży oraz dzieciom poniżej 1. roku życia. Bez konsultacji za lekarzem nie powinni ich również stosować osoby chore na hemofilię, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane oraz anemię. Warto, by na bańki uważali też cierpiący na rozmaite choroby serca oraz wyraźne i rozległe zmiany skórne. Oprócz tego do przeciwwskazań należą: duszności, drgawki, bardzo wysoka gorączka oraz nieustabilizowane nadciśnienie.

Czy to się opłaca?

Kupując bańki bezogniowe cena może nas zaskoczyć. Jest to bowiem stosunkowo niewielki jednorazowy wydatek, a wiele przy tym zyskujemy. Nie zapominajmy także, że bańki lekarskie bezogniowe cena wyraźnie konkurują z cenami na przykład niektórych leków,już o prywatnych wizytach lekarskich nie wspominając. Warto więc zainwestować w ten sposób, by ograniczyć wydatki na leki oraz lekarzy, a także uniknąć stosowania niezdrowych dla całego organizmu antybiotyków.

Czy ktoś już to wypróbował?

Bańki bezogniowe opinii pozytywnych mają naprawdę ogromną ilość. Wystarczy tylko wpisać odpowiednią frazę w Internecie. Od czasu ich wynalezienia wypróbowały je już rzesze rodziców w wielu miejscach na świecie, którzy bardzo chwalą sobie to rozwiązanie i nie zamieniliby go na żadne inne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl